Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Liberci bude pokračovat soud v kauze s obžalovaným hejtmanem

V Liberci bude pokračovat soud v kauze s obžalovaným hejtmanem

V Liberci bude pokračovat soud v kauze s obžalovaným hejtmanem

11.3.2019 00:14, Zdroj: ČTK

Liberec - Výpověďmi svědků bude dnes u krajského soudu v Liberci po čtvrt roce pokračovat proces v korupční kauze, která se týká evropských dotací na dva projekty v Liberci. Obžalováno je 13 lidí a čtyři firmy. Mezi obžalovanými je i hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Před soudem zatím vypovídali jen obžalovaní, kterým hrozí tresty od pěti do 12 let. Většina vinu odmítá. Právní kvalifikace se u jednotlivých obžalovaných liší. Půta je obžalován z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby s trestní sazbou od pěti do deseti let vězení. Podle spisu úplatek pro hejtmana činil 830.000 korun. Půta u soudu popřel, že si řekl o úplatek či ho dokonce převzal.

Líčení jsou naplánovaná na celý tento týden, rozsudek zcela jistě nezazní. Další líčení by se měla konat na konci května. Proces se týká projektů, které připravila liberecká obecně prospěšná společnost Geotermální energie pro občany (GEPO). Jedním byla rekonstrukce kostela za 65 milionů korun a druhým vytvoření oddychové zóny v centru města za více než 30 milionů. Ani na jeden projekt nakonec evropské dotace vyplaceny nebyly.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.7 + 25.5) *

Zpět na přehled