Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Kladně by brzy měly začít fungovat nová školka i škola

V Kladně by brzy měly začít fungovat nová školka i škola

V Kladně by brzy měly začít fungovat nová školka i škola

20.3.2019 08:54, Zdroj: ČTK

Kladno - V Kladně by brzy měly začít fungovat nová školka i škola. Předškolním dětem poslouží budova ve Vrchlického ulici, školákům objekt na Floriánském náměstí. Podle primátora Dana Jiránka (ODS) nejsou v budově na Floriánském náměstí třeba velké úpravy a učit by se tam mohlo už od září. Řekl to ČTK.

Ve Vrchlického ulici je řadu let nevyužívaná školka. "Počítáme s tím, že ta budova bude revitalizovaná, vrácená původnímu účelu," uvedl Jiránek. Pokud nenastanou komplikace s tendrem, mohly by děti do této školky chodit už příští rok, budou zde až čtyři nové třídy. Město tak chce zajistit, aby v průměru byly v Kladně volné kapacity i pro děti, kterým ještě nebyly tři roky. Kapacita kladenských školek je kolem 2000 míst, stačí pro všechny tříleté a starší předškolní děti.

Škola na Floriánském máměstí by měla mít Montessori zaměření a šlo by o pobočku slánské školy, která už si podle primátora oficiálně zažádala o pronájem.

Kladno letos počítá také s modernizací základní školy v Brjanské ulici za zhruba 17 milionů korun. Škola bude po modernizaci bezbariérová a přibudou nové odborné učebny pro výuku přírodovědných předmětů. "Rozhodně se budeme snažit pokračovat v žádostech o dotace zaměřené na přírodovědné obory, abychom zvýšili kapacitu škol," dodal Jiránek.

Kladno zřizuje 16 základních škol, navštěvuje je kolem 7000 žáků. Kromě nich ve městě funguje ještě několik soukromých zařízení. Žáků z Kladna v posledních letech výrazně nepřibývá, ale vzrostl počet těch, kteří dojíždějí z okolních obcí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.2 + 47.3) *

Zpět na přehled