Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V kauze Nečasové a rozvědky by mohly začít závěrečné řeči

V kauze Nečasové a rozvědky by mohly začít závěrečné řeči

V kauze Nečasové a rozvědky by mohly začít závěrečné řeči

25.5.2015 03:05, Zdroj: ČTK

Praha - Soud pokračuje v případu bývalé ředitelky kabinetu premiéra Jany Nečasové, dříve Nagyové, která je obžalovaná ze zneužití vojenské tajné služby. Soudkyně by mohla skončit část projednání týkající se důkazů. Pak by přišly na řadu závěrečné řeči, které se odehrají kvůli utajovaným informacím s vyloučením veřejnosti. Kauzu řeší Obvodní soud pro Prahu 1.

Podle žalobce nechala Jana Nagyová v roce 2012 sledovat z osobních důvodů tehdejší manželku premiéra Petra Nečase Radku. Případ vedl v pádu vlády a Nečas se později s Nagyovou oženil. Na lavici obžalovaných sedí také dva bývalí ředitelé Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník a Milan Kovanda a zpravodajec Jan Pohůnek. Čtveřici hrozí za zneužití pravomoci pětileté vězení.

Obžalovaní tvrzení o sledování odmítají. Vojenští důstojníci uvedli, že dostali úkol "z nejvyšších míst", aby provedli tzv. kontrasledování, tedy prověřili podezřelý pohyb kolem manželky premiéra a bezpečnostní riziko pro stát.

Soud v předchozích jednáních nechal přehrát odposlechy, ze kterých údajně vyplývá, že tehdy Nagyová byla se spoluobžalovanými minimálně v častém kontaktu, probírala s nimi výsledky sledování Radky Nečasové a dávala jim pokyny.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.5 + 41.9) *

Zpět na přehled