Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 17. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V K.Varech začne soud mezi městem a stavebními firmami o KV Arénu

V K.Varech začne soud mezi městem a stavebními firmami o KV Arénu

V K.Varech začne soud mezi městem a stavebními firmami o KV Arénu

19.9.2012 08:03, Zdroj: ČTK

Karlovy Vary  - U Okresního soudu v Karlových Varech začíná dnes spor mezi městem a stavebními firmami Syner, Bau-Stav a Metrostav o to, kdo bude vlastníkem multifunkční haly KV Aréna. Magistrát, který zaplatil za stavbu kolem 1,2 miliardy korun a je majitelem haly, chce, aby byly za majitele arény označeny firmy. Město podalo žalobu proto, že výstavba byla podle něj předražená, a to o 200 až 400 milionů.

Kdyby město soud vyhrálo, mělo by dostat nejprve peníze zpět, pak by se ale nebránilo tomu halu opět odkoupit, ovšem již za méně peněz, než původně stála. Žalované firmy postup města zpochybňují a tvrdí, že spor přivede radnici do problémů. Pokud město soud vyhraje, bude prý vracet dotaci 152 milionů Kč, může dostat stejně vysokou pokutu za neoprávněné čerpání a vrátí DPH ve výši 170 milionů korun. Celkově přijde až o 474 milionů, argumentuje žalovaná strana.

Vedení města ale prohlašuje, že právní rozbory hovoří ve prospěch Karlových Varů. Expertízy stavebních firem označilo za mylné. Žalované stavební firmy městu hrozí, že v případě, kdy dá soud za pravdu Karlovým Varům a určí jako vlastníka je, nebudou dodávat energii do právě dokončeného bazénu, protože KV Arénu nebudou provozovat. Bazén je přitom napojený právě na energocentrum KV Arény.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (3.5 + 23.2) *

Zpět na přehled