Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 17. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Jihlavě bude v březnu otevřena nová hala pro lední sporty

V Jihlavě bude v březnu otevřena nová hala pro lední sporty

V Jihlavě bude v březnu otevřena nová hala pro lední sporty

20.2.2013 16:42, Zdroj: ČTK

Jihlava - V Jihlavě začne o prvním březnovém víkendu sloužit nové sportoviště pro lední sporty. Krajské město tak získalo druhou ledovou plochu. Hala v sousedství Horáckého zimního stadionu je určena především pro bruslení veřejnosti, škol a tréninky hokeje a krasobruslení. Výstavba nového sportoviště trvala déle než rok. Větší část z celkových 190 milionů korun nákladů zaplatí unie, sdělil dnes ČTK mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

Jihlava měla dosud jen Horácký zimní stadion, který vznikl v 60. letech. Používá ho prvoligový hokejový klub HC Dukla. "Důvodem výstavby haly pro veřejnost je velká vytíženost hlavního zimního stadionu, který nemůže zdaleka pokrýt veškerý zájem o led," uvedl primátor Jaroslav Vymazal (ODS).

Nové sportoviště bylo v Tyršově ulici postaveno místo nevyužívané venkovní ledové plochy, která sloužila i jako parkoviště. "Parkování je nyní skryto pod ledovou plochou, kde vzniklo 67 míst pro auta a dvě pro motocykly," uvedl primátor. Ledová plocha v nové hale má rozměr 58 krát 26 metrů. Nechybí tam ani hráčské lavice a boxy pro rozhodčí. V galerii může stát až 96 diváků. Součástí investice byla úprava budovy v sousedství, kde bude mít nové sportoviště technické zázemí.

Stavba nové zimní haly začala v listopadu 2011. Město na ni z Regionálního operačního programu dostane přes 176 milionů korun. Pro veřejnost bude hala otevřena od 2. března. Na první víkend jsou navíc připraveny ukázky tréninků, soutěže a hry na ledě.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.2 + 46.8) *

Zpět na přehled