Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V ekozakázce se nesmějí přijímat žádná rozhodnutí

V ekozakázce se nesmějí přijímat žádná rozhodnutí

V ekozakázce se nesmějí přijímat žádná rozhodnutí

2.11.2010 09:17, Zdroj: vz24.cz

Veřejná obchodní soutěž na sanaci ekologických škod vzniklých před privatizací, která je rovněž známa jako ekozakázka, byla pozastavena Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Stalo se tak na návrh společnosti PPF Advisory, která se odvolala proti svému – již druhému - vyloučení z ekozakázky. Podle Milana Tománka z PPF to znamená, že ministerstvo financí teď nesmí přijímat cenové nabídky firem, které v soutěži zůstaly, a soutěž je až do konečného rozhodnutí antimonopolního úřadu úplně pozastavena.

„V reakcích jsme však zaznamenali, že řada zúčastněných toto rozhodnutí nijak neprezentuje. Dál se tedy mylně jako další krok uvádí, že firmy, jež ze soutěže nebyly vyloučeny, mají podat cenové nabídky do 7. prosince. To však není pravda,“ řekl M. Tománek pro server VZ24.cz

"Vyhověli jsme konsorciu PPF, které se obávalo, že by ministerstvo financí v zakázce činilo další kroky a otevřelo dataroom, ke kterému by konsorcium nemělo přístup," řekl k tomu v oficiálním prohlášení na konci září předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Ihned poté začal antimonopolní úřad zkoumat i další podnět PPF Advisory, který si stěžoval na nedostatečné kvalifikační předpoklady firem, které v zakázce zůstaly. Celá ekozakázka tak nabere zřejmě několikaměsíční zpoždění. "Nyní nelze říci, jak se to celé bude vyvíjet. Podnět musíme prošetřit a nevíme, jak dlouho to bude trvat. Jedná se o tak velkou a veřejně sledovanou zakázku, že každý bod podání budeme pečlivě prošetřovat," uvedl dále Petr Rafaj.

Zároveň se ihned objevily mediální spekulace o hodnověrnosti partnerů sdružení PPF Advisory, Dekonta a ECOSOIL. Původní účastník – německá firma ECOSOIL Süd – se totiž dostala do insolventního řízení. Sdružení vedené PPF již na vzniklou situaci zareagovalo tím, že firmu Ecosoil Süd v konsorciu nahradilo její mateřskou společností Ecosoil Holding a sesterskou společností Ecosoil Nord-West. "Obě tyto firmy jsou nyní v konsorciu v postavení subdodavatele. Uvedená změna nijak nemění kvalifikační předpoklady, ani nezhorší pozici konsorcia v soutěži - naopak ji posiluje. Doufáme, že podobné spekulace se již nebudou objevovat," uvedl pro server VZ24.cz  mluvčí skupiny PPF Milan Tománek.

Sdružení v čele s PPF Advisory bylo ze soutěže vyloučeno již podruhé. Poprvé ÚOHS uznal námitky PPF Advisory, které se týkaly technických kvalifikačních předpokladů, a sdružení vrátil do hry, druhé vyloučení přišlo po novém prozkoumání všech nabídek úředníky ministerstva financí v létě 2010. Proti druhému vyloučení se PPF rovněž odvolalo k antimonopolnímu úřadu, který nyní rozhoduje a soutěž zastavil.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1.57, počet hlasů: 7.


Komentáře čtenářů

kritik 2.11.2010 19:52

Mily panove rozhodci a zabyval se nekdo tím jestli nabídnuté ceny ze strany zajemcu o zakázku budou aktualni treba za 3 roky az antimonopolni urad konecne vyda finalni verdikt?

mamca 2.11.2010 19:57

ja bych to zrusila.stejne je to cinknuty...

doktor house 2.11.2010 20:54

3x denne aspirin, rano vecer 2x vykloktat a na noc mokrej hard na celo

Kamil z Kořene 3.11.2010 15:11

Zakázku má dostat Kellnerova PPF, bude mít nízkou cenovou nabídku, protože budou postupovat dle návrhu exministra Moldána.Znečištěné území pouze oplotí a nechají být.Ze získaných peněz bude odfinancovaná Kalouskova a Swarzenbergova TOP,Mezi státem a PPF to bude domlouvat exministr Vladimír Mlynář,který si při tom bude dělat inkognito prezidentskou předvolební kampaň,na mnoho let dopředu.To vše v malém proběhlo již v roce 1996 v obci Kořen,Mlynář zařídil,aby nebylo zveřejněno,že zde ministr životního prostředí Jiří Skalický má černou skládku a Skalický se Schwarzenbergem mezi tím od neznámého dárce financovali ODA.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.0 + 6.6) *

Zpět na přehled