Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Císařských lázních bude 80 procent prostoru využito pro kulturu

V Císařských lázních bude 80 procent prostoru využito pro kulturu

V Císařských lázních bude 80 procent prostoru využito pro kulturu

20.11.2018 12:10, Zdroj: ČTK

Karlovy Vary - V karlovarských Císařských lázních bude 80 procent prostoru využito pro kultury. Uvádí to Karlovarský kraj v doplnění žádosti o dotaci z ministerstva kultury. Většinově nekomerční využití je podmínkou dotace, nepůjde tak o nedovolenou veřejnou podporu. Novinářům to dnes řekla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

"My jsme museli dle pokynů doplnit žádost na ministerstvo kultury. Museli jsme kvalifikovat, zda-li se nebude jednat o nedovolenou veřejnou podporu. Podle stanoviska Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže i podle našeho plánu by mělo být využito 80 procent objektu pro kulturu," uvedla Vildumetzová.

Jen zbylých 20 procent budovy pak může kraj po rekonstrukci využít pro komerční účely, například pro lázeňské služby, které by kraj chtěl do historické budovy z konce 19. století vrátit.

Karlovarský kraj, který je vlastníkem národní kulturní památky, zároveň dokončuje přípravu projektové dokumentace na rekonstrukci budovy. Podle hejtmanky by měla být v nejbližších dnech podána žádost o stavební povolení. Na její schválení má karlovarský magistrát 60, popřípadě až 90 dnů. Pak bude podle Mračkové Vildumetzové možné vyhlásit soutěž na dodavatele.

Odhadované náklady na rekonstrukci Císařských lázní jsou okolo 550 milionů korun. Na tom se má dotací 250 milionů korun podílet stát prostřednictvím ministerstva kultury, kraj slíbil 200 milionů korun, město Karlovy Vary pak 100 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.5 + 3.5) *

Zpět na přehled