Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 24. 4. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Chomutově otevřeli nový plavecký areál, má dva tobogány

V Chomutově otevřeli nový plavecký areál, má dva tobogány

V Chomutově otevřeli nový plavecký areál, má dva tobogány

19.10.2012 17:19, Zdroj: ČTK

Chomutov  - V Chomutově dnes odpoledne otevřeli nový plavecký areál, má dva tobogány, pětadvacetimetrový bazén nebo "divokou řeku". Bazén je součástí areálu bývalých kasáren na Zadních Vinohradech, kde stojí i nové kino, atletický a fotbalový stadion či hokejová hala pro extraligové Piráty. Do revitalizace bývalých kasáren město investovalo celkem téměř 1,5 miliardy korun, přes 70 procent částky získalo z evropských dotací.

"Areál bude sloužit plaveckému oddílu, kondičním plavcům, rodinám s dětmi, kojencům, prostě všem, kteří jsou vodomilové," uvedl primátor města Jan Mareš.

První den provozu město očekává velký zájem o nový plavecký areál s kapacitou 320 lidí. "Počítáme s velkým zájmem nedočkavých návštěvníků, proto jsme připravili pro děti, které by se do bazénu z kapacitních důvodů nedostaly, pohádky v kině Svět zdarma," uvedla jednatelka společnosti Kultura a sport Chomutov Věra Flašková.

Ve velkém bazénu nepravidelného tvaru mohou návštěvníci využít takzvanou divokou řeku, tedy proudový kanál, masážní trysky a lavice, houpací bazén, skluzavku, šplhací síť, vodní stěnu, perlivý gejzír, vodní zvon a vodopády. Tobogány jsou v areálu dva, stosedmimetrový klasický a stojedenáctimetrový, na kterém se jezdí v nafukovacích duších. K dispozici je vířivka a pro děti brouzdaliště s klouzačkou ve tvaru pirátské lodě. Kondiční a závodní plavci mohou využívat pětadvacetimetrový bazén s osmi drahami. Oddělený od ostatních atrakcí je bazén pro plavání s kojenci. Neplavci mohou plavce sledovat z tribuny pro 200 lidí.

Areál provozuje příspěvková organizace města Kultura a sport Chomutov. Hodinové vstupné pro dospělé bylo stanoveno na 95 korun, celodenní na 220 korun. Pro děti stojí 75 korun za hodinu a 170 korun za celý den.

Chomutov v areálu bývalých kasáren na Zadních Vinohradech postupně otevírá sportovní a relaxační areály. Olympioničky Barbora Špotáková a Zuzana Hejnová v září přijely slavnostně otevřít nový atletický stadion. V polovině července začal fungovat fotbalový stadion pro 4800 diváků, v dubnu město otevřelo hokejovou halu, kde sídlí extraligový klub Piráti Chomutov. Otevřené je už i kulturní centrum Kino Svět se třemi kinosály.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

yqHFXyOSbVnDbBIp 25.7.2016 20:00

fU0dWk <a href="http://jqkzpzyvwqpd.com/">jqkzpzyvwqpd</a>, [url=http://mcgihkvgqgbs.com/]mcgihkvgqgbs[/url], [link=http://ymkgrejaemmb.com/]ymkgrejaemmb[/link], http://fjmqyqzcaqld.com/

KwmVyYDWUnDXmCnakm 23.10.2016 05:20

5O5IOk <a href="http://yvgdpkhniaak.com/">yvgdpkhniaak</a>, [url=http://sjvhbqvnbauw.com/]sjvhbqvnbauw[/url], [link=http://vgfctbbkutpe.com/]vgfctbbkutpe[/link], http://gwaypgmflvar.com/

zJMmYLBt 6.1.2017 05:20

xhY1Kf <a href="http://dqqwuyzxraky.com/">dqqwuyzxraky</a>, [url=http://xbrykvxufqcx.com/]xbrykvxufqcx[/url], [link=http://taiyjotgtgxz.com/]taiyjotgtgxz[/link], http://ftliagbhjcdc.com/

vBCxNAqDqUeRiTpn 2.2.2017 01:29

N6mPuy <a href="http://zaeetveyrdfc.com/">zaeetveyrdfc</a>, [url=http://rlohalvnriwg.com/]rlohalvnriwg[/url], [link=http://gkjjcprdemrg.com/]gkjjcprdemrg[/link], http://ivxiorwgllms.com/


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (14.1 + 23.5) *

Zpět na přehled