Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Brně začínají veletrhy bezpečnostních technologií

V Brně začínají veletrhy bezpečnostních technologií

V Brně začínají veletrhy bezpečnostních technologií

22.5.2013 07:35, Zdroj: ČTK

Brno - Na brněnském výstavišti dnes začínají veletrhy bezpečnostních technologií IDET a PYROS/ISET. Na obou akcích se představí dohromady 399 firem z 29 zemí. Zájem vystavovatelů je zhruba o třetinu nižší než před dvěma lety, kdy se obě akce konaly naposledy.

Veletrh obranných technologií IDET je tradiční brněnskou výstavní akcí. Letos ho měl zahájit prezident Miloš Zeman, který je vrchním velitelem českých ozbrojených sil. Účast na akci ale vzhledem k pohřbu Valtra Komárka odřekl.

Jednu z největších expozic na veletrhu bude mít česká armáda, která letos slaví 20 let existence. Její expozice nabídne srovnání techniky, výzbroje a výstroje, kterou používali čeští vojáci v jednotlivých etapách jejího dvacetiletého vývoje.

Ze současné moderní techniky a výzbroje budou k vidění nejnovější zbraně, jako jsou útočná puška CZ 805 BREN, pistole Glock a Phantom či lehký kulomet Minimi, kolový obrněný transportér Pandur ve všech verzích nebo lehká obrněná vozidla Iveco, včetně nejnovější chemické verze.

Z českých firem na veletrhu IDET budou například Česká zbrojovka, Excalibur Army, Olympus nebo výrobce letadel Aero Vodochody. Na veletrzích bezpečnostních sil PYROS/ISET bude vystavovat například Továrna hasicí techniky Polička, Agrotec Hustopeče nebo Gumotex Břeclav.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.1 + 33.9) *

Zpět na přehled