Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Benešově začne výstavba dopravního terminálu

V Benešově začne výstavba dopravního terminálu

V Benešově začne výstavba dopravního terminálu

9.4.2019 09:21, Zdroj: ČTK

Benešov - V Benešově by měla již brzy začít výstavba dopravního terminálu. Radnice jedná se sdružením firem, které vyhrálo výběrové řízení, o smlouvě, termínech a harmonogramu stavebních prací. Nejpozději v květnu by se mělo začít, práce potrvají 18 měsíců, řekl ČTK místostarosta Roman Tichovský (ODS).

V tendru uspělo sdružení firem Metrostav - IMOS s nabídkovou cenou 155 milionů bez DPH. Lhůta pro podání námitek vypršela minulý týden a vítěz byl vyzván k podpisu smlouvy o dílo.

Projekt počítá s modernizací nynějšího autobusového nádraží, kvůli zvýšení bezpečnosti bude protažen podchod od vlaků k autobusům. Při hloubení podchodu budou auta kvůli uzavírce ulice jezdit přes autobusové nádraží.

Během stavby bude v Táborské ulici na parkovacích pruzích od azylového domu k pivovaru zřízeno 12 provizorních autobusových zastávek. S omezením parkovacích míst pro osobní auta před Táborskými kasárnami se zatím nepočítá.

Ještě letos by měla v Benešově začít také výstavba parkovacího domu zhruba za 130 milionů korun na místě chátrajícího a nevyužívaného překladiště. Má mít kapacitu 180 míst a kromě motoristů ho budou využívat i cyklisté. Na oba projekty, tedy na terminál i parkovací dům, město získalo dvě stomilionové dotace z Evropské unie.

Dopravní terminály budují i další středočeská města. V minulosti přesunuli autobusové nádraží blíž k vlakovému v Berouně, podobné projekty připravili také v Sázavě či Týnci nad Sázavou na Benešovsku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.1 + 49.5) *

Zpět na přehled