Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » V Benešově pokračuje výstavba dopravního terminálu

V Benešově pokračuje výstavba dopravního terminálu

V Benešově pokračuje výstavba dopravního terminálu

5.7.2019 14:15, Zdroj: ČTK

Benešov - V Benešově pokračuje budování dopravního terminálu, který cestujícím zjednoduší přestupování mezi vlaky a autobusy. Výstavba je ve fázi bouracích prací, chystá se výkop pro budoucí podchod od vlakového k autobusovému nádraží, řekl ČTK místostarosta Roman Tichovský (ODS). Práce začaly počátkem června a potrvají 18 měsíců. Postupuje to zatím podle harmonogramu, uvedl místostarosta.

Kvůli projektu se přemístily zastávky z autobusového nádraží i z Nádražní ulice do ulice Táborské. Podle Tichovského tam mají vzniknout provizorní přístřešky pro cestující. Pro příchod lidí od vlaku k autobusům slouží trasa Jiráskova - Husova - Táborská, omezení se dotkla i řidičů.

Projekt počítá s modernizací autobusového nádraží, kvůli zvýšení bezpečnosti bude protažen podchod od vlaků k autobusům. V tendru uspělo sdružení firem Metrostav - IMOS s nabídkovou cenou 155 milionů bez DPH.

Ještě letos by měla v Benešově začít také stavba parkovacího domu na místě chátrajícího a nevyužívaného překladiště. Má mít kapacitu 181 míst a kromě motoristů ho budou využívat cyklisté. Stavební firmu chce radnice vybrat během prázdnin, rekonstrukce tak začne v září nebo říjnu. Předpokládaná hodnota zakázky je 115 milionů korun bez DPH. Na oba projekty, tedy na terminál i parkovací dům, město získalo dotace z Evropské unie.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.5 + 46.1) *

Zpět na přehled