Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ústí nad Orlicí v září zahájí opravu budovy,umístí v ní stacionář

Ústí nad Orlicí v září zahájí opravu budovy,umístí v ní stacionář

Ústí nad Orlicí v září zahájí opravu budovy,umístí v ní stacionář

12.7.2018 14:12, Zdroj: ČTK

Ústí nad Orlicí - Město Ústí nad Orlicí v září zahájí opravy budovy, ve které umístí stacionář pro mentálně postižené klienty. Zařízení bude stát téměř 31 milionů korun. Práce potrvají necelý rok. ČTK to dnes řekl starosta Petr Hájek (Oušťáci).

Stacionář, který ve městě funguje od roku 1992, sídlí ve vile T.G. Masaryka. Její prostory jsou však pro tento účel již dispozičně a kapacitně nevyhovující. Uvolněnou vilu město nejspíš prodá, stojí totiž na lukrativním místě kousek od náměstí.

V roce 2013 získalo město od kraje budovu bývalého domova mládeže střední zdravotnické školy. Hejtmanství objekt převedlo s podmínkou, že ho město využije pro sociální služby. "Tehdy vlastně začaly přípravné a projekční práce na novém stacionáři," řekl Hájek.

Město už před časem získalo příslib dotace ve výši 90 procent. Dnes vybralo stavební firmu, která modernizaci objektu provede. Práce mohla radnice zahájit dříve, ale do prvního výběrového řízení se nikdo nepřihlásil. Ve druhém tendru se sešli čtyři uchazeči, jediným výběrovým kritériem byla nejnižší cena.

"V minulých letech jsme ověřovali možnost rekonstrukce vily a její přístavby, tedy rozšíření stávajícího objektu. Vzhledem k velkým finančním nárokům nebyl návrh akceptován," řekl Hájek.

Denní a týdenní stacionář poskytuje služby klientům od tří do 64 let. Jsou převážně z okresu Ústí nad Orlicí. Disponuje 25 místy, z toho je 13 míst v denním stacionáři a 12 míst v týdenním. Většina uživatelů je ve věku 27 až 45 let.

"Mezi poskytované služby patří zejména ubytování a strava, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, výchovné a aktivizační činnosti, sociálně terapeutické činnosti a pomoc při uplatňování osobních práv," uvedl místostarosta Jiří Preclík (ČSSD).

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (37.3 + 7.6) *

Zpět na přehled