Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ústecký kraj zajistil ode dneška na Litoměřicku nové spoje

Ústecký kraj zajistil ode dneška na Litoměřicku nové spoje

Ústecký kraj zajistil ode dneška na Litoměřicku nové spoje

11.2.2019 12:48, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK) dnešním dnem obnovila provoz dalších autobusových spojů na Litoměřicku. Společnosti se podařilo najmout další řidiče, zejména proto mohl být provoz obnoven. ČTK to sdělila mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Fraňková. DSÚK převzala provoz linkových autobusů na Litoměřicku po společnosti TD Bus, která měla se samosprávou dlouhodobé spory a na začátku ledna nečekaně ukončila spolupráci.

Obnoveny byly linky 621 a 623, zejména mezi Bohušovicemi nad Ohří, Velkými Žernosekami a Žitenicemi. "Dopravní společnost Ústeckého kraje přebírala dopravní obslužnost od společnosti TD Bus od zhruba půlky prosince, od začátku se vědělo, že řidičů je málo. Společnost proto začala intenzivně shánět nové řidiče," uvedla Fraňková. Díky nově najatým řidičům se již minulý týden podařilo obnovit pár spojů, nyní nastoupil další, stále to ale podle mluvčí není plný stav.

Pro provoz linek chce DSÚK nakoupit autobusy. Smlouvu na dodávku 161 vozů za více než miliardu korun společnost uzavřela s firmami Zliner a Scania. Zakázku prověřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). "Z ÚOHS zatím výsledek šetření nemáme," uvedla mluvčí kraje.

Cestující si mohou dopravní obslužnost na Litoměřicku ověřit na stránkách krajského úřadu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.5 + 23.3) *

Zpět na přehled