Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ústecký kraj se dohodl s BusLine, autobusy pojedou beze změn

Ústecký kraj se dohodl s BusLine, autobusy pojedou beze změn

Ústecký kraj se dohodl s BusLine, autobusy pojedou beze změn

24.7.2018 15:48, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Ústecký kraj se dnes dohodl s dopravcem BusLine na zajištění pravidelné linkové přepravy. Krajský dopravce postupně linky od společnosti BusLine převezme. První na řadě bude Ústecko a Děčínsko. ČTK to dnes řekl náměstek hejtmana Jaroslav Komínek (KSČM). V regionu hrozilo, že na vybraných trasách koncem týdne nepojedou autobusy. BusLine totiž oznámil, že nemá peníze na další provoz.

BusLine bude po dnešní dohodě nadále pokračovat v zajišťování dopravy do doby, než její linky převezme krajská organizace Dopravní společnost Ústeckého kraje. "Nyní budeme jednat o převzetí zaměstnanců a musíme zajistit vozidla, s nimiž bude krajská společnost jezdit do doby, než kraj dokončí vlastní soutěž na pořízení autobusů," uvedl Komínek. Autobusy si zatím krajský dopravce půjčí a řidiči se podle Komínka už postupně hlásí. BusLine zajišťuje autobusovou linkovou dopravu na území více než poloviny kraje.

Krizový stav v dopravě podle regionálního ředitele BusLinu Milana Tomse nicméně nadále trvá. "Věřitelé nám umožnili provozovat zatím dopravu dál, ale hrozba insolvence tu je. Musíme předat provozování linek co nejdříve," řekl ČTK Toms. Podle něj BusLine může poskytnout krajskému dopravci lidi či odbavovací systém. Firma požadovala po kraji více peněz, ty však nedostane.

Linkovou autobusovou dopravu zajišťují pro Ústecký kraj čtyři dopravci. Po loňské krizi v dopravě způsobené vládním nařízením zvýšit platy řidičům tři firmy oznámily, že předčasně ukončí desetiletou smlouvu. BusLine zajišťuje podle smlouvy dopravu na Děčínsku, Litoměřicku, v části Lounska, v okolí Vejprt a na Ústecku.

Tendr na koupi zhruba 230 vozů už kraj vypsal. Na pořízení si Dopravní společnost Ústeckého kraje podle Komínka vezme úvěr do miliardy korun, celkové náklady jsou zhruba 1,4 miliardy korun. Musí to však ještě schválit zastupitelé.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.8 + 49.4) *

Zpět na přehled