Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ústecká Krajská zdravotní dostala od ÚOHS další pokutu

Ústecká Krajská zdravotní dostala od ÚOHS další pokutu

Ústecká Krajská zdravotní dostala od ÚOHS další pokutu

21.12.2011 14:58, Zdroj: ČTK

Ústecká Krajská zdravotní dostala od antimonopolního úřadu další pokutu. Má zaplatit 200.000 korun za chyby v zakázce na šicí materiály o předpokládaném objemu 50 milionů korun. Rozhodnutí je pravomocné, zjistila ČTK z webu ÚOHS. Odvolání vybraného uchazeče B. Braun Medical v polovině prosince zamítl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Krajská zdravotní se proti rozhodnutí bude bránit správní žalobou, řekl ČTK mluvčí společnosti Jiří Vondra.

Na podzim úřad Krajské zdravotní potvrdil pokutu 700.000 Kč. Důvodem byly chyby v tendru s hodnotou 420 milionů korun na doplnění zdravotnického zařízení a přístrojů.

Při zadávání veřejné zakázky na šicí materiály Krajská zdravotní chybovala tím, že v zadávací dokumentaci stanovila způsob hodnocení nabídek v rozporu se zásadou transparentnosti. Podle úřadu způsob hodnocení dvou dílčích hodnotících kritérií nevyjadřoval jejich váhu.

"Zadavatel rovněž v rozporu se zněním zákona požadoval od uchazečů předložení seznamu minimálně pěti odběratelů, kterým dodávali šicí materiály v minimálním objemu jednoho milionu korun v průběhu posledních 12 měsíců, čímž Krajská zdravotní zkrátila období požadované zákonem ze tří na jeden rok," uvedl již dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Krajská zdravotní s odůvodněním pokuty nesouhlasí. "Je to klasický případ, kdy se jedna z firem odvolala proti výsledku výběrového řízení. Nevidíme důvody, které uvádí úřad. Stejně jako v případu pokuty 700.000 korun podáme správní žalobu," vysvětlil Vondra.

V postupu Krajské zdravotní ÚOHS našel úřad i další chyby. Zadavatel neprovedl hodnocení nabídek podle jednotlivých dílčích hodnotících kritérií a jejich vah v souladu se zadávacími podmínkami. Také neodůvodnil přiřazení konkrétních hodnot u dvou dílčích hodnotících kritérií a ve zprávě o posouzení a hodnocení nabídek neuvedl popis způsobu hodnocení nabídek s odůvodněním. Tendr vyhrála společnost B.Braun medical.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.8 + 41.0) *

Zpět na přehled