Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ústavní soud odmítl stížnost úředníka proti podmínce za opencard

Ústavní soud odmítl stížnost úředníka proti podmínce za opencard

Ústavní soud odmítl stížnost úředníka proti podmínce za opencard

14.6.2018 09:06, Zdroj: ČTK

Brno - Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost bývalého pražského úředníka Jiřího Chytila, potrestaného podmínkou v souvislosti s projektem opencard. Justice mu vyměřila 1,5 roku vězení s podmínečným odkladem na dva roky. Ústavní stížnost čekala na rozhodnutí od srpna 2016, výsledek ČTK zjistila z justičních databází.

Chytil čelil obžalobě spolu s bývalým ředitelem odboru informatiky Ivanem Seyčkem, jenž za zvýhodnění firmy Haguess dostal 3,5 roku vězení nepodmíněně. Jejich dovolání v květnu 2016 odmítl Nejvyšší soud. Ústavní stížnost podal podle informací ČTK jen Chytil.

Podle obžaloby vznikly uzavřením smlouvy s firmou Haguess Praze milionové škody. Seyček, Chytil a tři další, obžaloby zproštění úředníci odpovídali různou měrou za zakázku na vybudování pražského centra kartových služeb v letech 2006 a 2007.

Zadavatel tendru Seyček podle rozsudku zásadně omezil přístup ostatním zájemcům a nechal řízení probíhat v rozporu se zákonem. Nabídka vítězné společnosti Haguess nesplňovala zadávací podmínky a byla pro Prahu nevýhodná.

Chytilovi v minulosti udělil Nadační fond proti korupci cenu za odvahu, protože údajně pomohl při rozkrývání podezřelé zakázky. Policie ale nakonec přesto Chytila obvinila a trestu se nevyhnul.

Opencard pochází z éry primátora Pavla Béma (ODS), Prahu vyšla na více než 1,74 miliardy korun. Měla mít řadu funkcí, nakonec sloužila hlavně jako tramvajenka. Současné vedení města projekt označilo za předražený a odmítlo v něm pokračovat.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (37.6 + 43.5) *

Zpět na přehled