Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Úředník odpovědný za čerpání fondů EU pro vědu končí po pár dnech

Úředník odpovědný za čerpání fondů EU pro vědu končí po pár dnech

	 Úředník odpovědný za čerpání fondů EU pro vědu končí po pár dnech

29.12.2011 09:45, Zdroj: ČTK

Úředník ministerstva školství Robert Plaga odpovědný za čerpání miliard z EU odchází po několika dnech ve funkci. Ministerstvo školství to uvedlo na svém webu s tím, že Plaga odchází po vzájemné dohodě. Server Česká pozice a Český rozhlas Radiožurnál uvedly, že podle Plagova dopisu úředníkům odchází proto, že jeho představy o odborném vedení agendy se neshodují s představami ministerstva. Za šéfování ministra Josefa Dobeše (VV) jde už o pátou personální výměnu na této pozici.

Plaga nastoupil do funkce vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU několik dní před Vánocemi. K 28. prosinci končí. Na této pozici má na starosti rozdělování více než sto miliard korun z EU určených na vzdělávání a vědu. Ministerstvo školství patří k nejpomaleji čerpajícím institucím v Česku, podle kritiků ani nestihne všechny peníze získat. Náměstek ministra pro řízení operačních programů EU Michal Zaorálek ČTK řekl, že do konce roku chce mít úřad schváleno 90 procent peněz z obou programů spravovaných ministerstvem školství.

"Přišel jsem na ministerstvo školství s předsevzetím, že budu moci uplatnit své odborné znalosti při řešení problematiky operačních programů EU, ale bohužel velmi rychle jsem byl konfrontován s tím, že mé představy o odborném řízení svěřené agendy se neshodují s představou vedení MŠMT... Jelikož plně respektuji právo pana ministra na výběr svých podřízených a zároveň nehodlám ustoupit z představy, že vedení sekce řízení operačních programů EU na MŠMT má být odborné a koncepční, rezignoval jsem dnes na funkci vrchního ředitele," napsal podle České pozice Plaga v dopise zaměstnancům ministerstva.

Podle Radiožurnálu Plaga odmítl podepsat problematické projekty, například podporu celoživotního vzdělávání. Část projektů je podle médií podezřelá.

Sekci pro evropské fondy za posledního půldruhého roku řídil už pátý manažer. Před Plagou to byl právě Zaorálek a před ním Jakub Hodinář, Jaroslav Kuba a Jan Vitula.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 5, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.1 + 26.2) *

Zpět na přehled