Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Úředníci ROP vrátili Kladnu žádost o dotaci na opravu divadla

Úředníci ROP vrátili Kladnu žádost o dotaci na opravu divadla

Úředníci ROP vrátili Kladnu žádost o dotaci na opravu divadla

18.10.2010 21:14, Zdroj: ČTK

Kladno si na opravené městské divadlo ještě nějakou dobu počká. Krajští úředníci mu totiž vrátili k přepracování žádost o evropskou dotaci. Důvodem bylo chybějící stavební povolení, posudky Národního památkového ústavu nebo nadhodnocené položky, řekl dnes novinářům hejtman David Rath (ČSSD).
   

"Žádost byla vrácena k přepracování. Aniž bychom to rozhodli my, to rozhodli úředníci regionálního operačního programu," zdůraznil. Spekulovalo se totiž o tom, že kraj ovládaný ČSSD kladenské projekty záměrně vrací nebo zamítá. Rath to ale odmítá. Podle něj tuto záležitost zatím vůbec neprojednával výbor regionální rady, ale zůstala někde na "úřednickém patře".
    

Kladno přitom na schválení dotace delší dobu netrpělivě čeká. Rekonstrukce za 174 milionů korun měla podle původních předpokladů začít v létě. Počítal s tím i plán divadla na tuto sezonu, herci se chystali na zájezdy a měli domluveno hostování na jiných scénách. Protože ale zatím stále nepřišly peníze, muselo město opravu odložit. Primátor Dan Jiránek (ODS) už dříve řekl, že radnice s krajskými úředníky žádost dolaďuje. Jako o nejzazším termínu schválení hovořil o září.
    

Rath uvedl, že osobně žádost neviděl. "Vím, že Kladno avizovalo podání žádosti už před značnou dobou, ale ke mně na stůl ještě vůbec nedoputovala, takže z toho usuzuji, že je pravděpodobně dost nekvalitní," poznamenal.
    

Ředitelka kladenského divadla Blanka Bendlová ČTK už dříve řekla, že komplikace vznikají kvůli nesouladu mezi tím, jak byla stavba naceněna investorem a tabulkami z EU. Podle Bendlové jsou materiály, které bude zapotřebí při rekonstrukci použít, prokazatelně dražší, než připouštějí tyto tabulky.
    

Kraj v minulosti například Kladnu zamítl dotaci na výstavbu sportovní multifunkční haly. Podle Ratha ale toto rozhodnutí nevzešlo od politiků. "Problematika sportovní haly se ke mně vůbec nedostala, protože byla odmítnuta už úplně v první instanci úředním aparátem regionálního operačního programu," tvrdí hejtman. Podle něj nesplnila základní podmínky zadání příslušného programu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.8 + 3.0) *

Zpět na přehled