Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Úrazová nemocnice v Brně dostala od ÚOHS pokutu 100.000 Kč

Úrazová nemocnice v Brně dostala od ÚOHS pokutu 100.000 Kč

Úrazová nemocnice v Brně dostala od ÚOHS pokutu 100.000 Kč

1.9.2016 13:25, Zdroj: ČTK

Brno - Úrazová nemocnice v Brně dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 100.000 korun. Důvodem je dodatek ke smlouvě na komplexní servis a pronájem zdravotnického prádla z roku 2012. Nemocnice na tento dodatek nevypsala otevřenou soutěž. Pokuta je pravomocná, zjistila ČTK z webu ÚOHS. Vyjádření nemocnice ČTK zjišťuje.

Nemocnice měla v minulosti podepsanou smlouvu pouze na praní prádla a chemické čištění textilií. Tu novým dodatkem před čtyřmi lety nahradila komplexním servisem, který zahrnoval mimo praní a chemické čištění i žehlení, opravy, výměnu opotřebovaného prádla za nové, transport čistého i použitého prádla. Vedle toho byl dále sjednán pronájem a komplexní servis prádla.

"Zadavatel tedy podle úřadu uzavřením dodatku fakticky uzavřel novou smlouvu na veřejnou zakázku," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj a dodal, že tento postup bez soutěže není možný.

"Tento postup mohl ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky, a to tím spíše, když zadavatel oslovil toliko původního dodavatele služeb," uvedl Rafaj.

Nemocnice v odvolání, které k Rafajovi podala, namítala pouze výši uložené pokuty. Předseda ÚOHS ji ale potvrdil v původní výši, tak jak před ním rozhodli jeho podřízení. Nemocnice teoreticky ještě může podat žalobu ke Krajskému soudu v Brně.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.0 + 24.7) *

Zpět na přehled