Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 17. 8. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Úřady loni zvýšily výdaje na komunikaci o pětinu na 1,3 miliardy

Úřady loni zvýšily výdaje na komunikaci o pětinu na 1,3 miliardy

Úřady loni zvýšily výdaje na komunikaci o pětinu na 1,3 miliardy

19.1.2018 10:18, Zdroj: ČTK

Praha  - Úřady a veřejné instituce loni utratily za komunikaci 1,348 miliardy korun, což je o 18 procent více, než v roce 2016. Klesl průměr finančního objemu na zakázku. Úřady tedy komunikovaly častěji a nejen prostřednictvím velkých kampaní. Vyplývá to z údajů Asociace komunikačních agentur (AKA) a Asociace PR agentur (APRA). Podle obou asociací pokračuje profesionalizaci úředníků odpovědných za komunikaci s občany.

Kategorie zakázek spadající pod reklamní a marketingové kampaně a služby rostly ještě rychleji. Zatímco za rok 2016 vypsaly 151 zakázek v objemu 546,7 milionu korun, za loňský rok utratil stát a další veřejné instituce 835,4 korun ve 225 zakázkách.

Z hlediska podílu na celkových investicích do komunikace je to v evropském srovnání málo. V Česku činily investice do reklamních a marketingových kampaní v médiích za loňské první pololetí 38 miliard korun. K tomu je třeba připočíst náklady na nemediální reklamu přibližně ve stejné výši. Veřejní zadavatelé se tedy v ČR podílejí na tomto objemu na úrovni jednotek procent. Standardu evropských zemí, kde stát a veřejné instituce patří k největším zadavatelům a podílejí se na těchto investicích ve výši 20 až 30 procent, se Česko zdaleka neblíží.

"Věříme, že jsme přispěli k větší jistotě zadavatelů vytvořením metodiky pro zadávání těchto veřejných zakázek. Jak metodika sama, tak školení nebo poradenství, které poskytujeme, zvyšuje úspěšnost a profesionální úroveň zadávání," uvedl výkonný ředitel AKA Marek Hlavica.

Pozitivně se vyvíjel počet zrušených výběrových řízení. Zatímco v roce 2016 jich bylo 19, loni jen devět a počet klesá každé pololetí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.5 + 4.7) *

Zpět na přehled