Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Úřad s podmínkami povolil převzetí restaurací na letišti v Praze

Úřad s podmínkami povolil převzetí restaurací na letišti v Praze

Úřad s podmínkami povolil převzetí restaurací na letišti v Praze

30.5.2014 16:09, Zdroj: ČTK

Brno - Několik restaurací na Letišti Václava Havla v Praze změní majitele. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) s podmínkami povolil, aby francouzská společnost LAGARDERE SERVICES S.A.S. převzala italskou firmu Airest S.p.A. Aby spojením nevznikl subjekt s dominantním postavením na letišti, musí některé podniky přejít pod kontrolu nezávislých provozovatelů. Novinářům to dnes oznámil předseda úřadu Petr Rafaj.

Fúze je součástí celoevropské transakce. Globální skupina Lagardere je v Česku činná v maloobchodě, a to zvláště na letištích. Kromě Ruzyně má své prodejny také v Ostravě a Karlových Varech. Na Letišti Václava Havla provozuje také restaurační služby.

Doménou Airestu jsou taktéž restaurace a obchody na letištích, dálnicích a čerpacích stanicích v Itálii i dalších zemích. V Česku, konkrétně na Letišti Václava Havla, působí dceřiná společnost Airest ČR. Většinu restaurací na Ruzyni převzala v roce 2008.

Předmětem posuzované transakce je podle dřívějších informací několik restaurací a obchodů s občerstvením. Konkrétně jde o restauraci Porto, vinárnu Decanto, Black and White Panorama cafe nebo Pilsner Urquel original restaurant na pražském letišti.

Úřad měl po počátečním posouzení obavu, že případné spojení naruší hospodářskou soutěž ve vyhrazené zóně Terminálu 1 a Terminálu 2. Vzniklá skupina by disponovala příliš velkou tržní silou.

"Takové postavení spojujících se soutěžitelů na zkoumaných relevantních trzích by mohlo vést k omezení volby konečného zákazníka a možnému zvýšení ceny nabízených produktů," uvedl Rafaj. Firmy ale samy navrhly způsob, jak zachovat hospodářskou soutěž. Některé prodejny tak převezme jiný provozovatel.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.4 + 20.6) *

Zpět na přehled