Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Úřad práce v Mostě chyboval v tendru, dostal pokutu čtvrt milionu

Úřad práce v Mostě chyboval v tendru, dostal pokutu čtvrt milionu

Úřad práce v Mostě chyboval v tendru, dostal pokutu čtvrt milionu

14.3.2013 13:36, Zdroj: ČTK

Brno/Ústí nad Labem - Úřad práce v Mostě chyboval při zadání zakázky na zlepšení sociální politiky zaměstnanosti v projektu KREDIT. Za chyby dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu čtvrt milionu korun. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Rozhodnutí zatím není pravomocné, úřad práce se proti němu chce odvolat.

Úřad práce v Mostě podle ÚOHS neoprávněně vyloučil společnost bfz, o.p.s. ze zadávacího řízení kvůli nesplnění ekonomických a finančních kvalifikačních předpokladů. Dalšího pochybení se dopustil, když nepřezkoumal námitky tohoto uchazeče.

Ředitel krajské pobočky Úřadu práce ČR v Ústí nad Labem Radim Gabriel ČTK řekl, že se proti rozhodnutí úřadu určitě odvolají. Bližší informace ale nemohl poskytnout, protože vyjádření ÚOHS ještě nemá k dispozici. Do reorganizace úřadů práce v dubnu 2011 byla mostecká stejně jako další okresní pobočky samostatná, po tomto termínu spadají všechny pod centrální Úřad práce ČR, který má krajské pobočky rozděleny na jednotlivá kontaktní pracoviště.

ÚOHS řešil mimo jiné pojistnou smlouvu vyloučené společnosti. Podle úřadu kvalifikační požadavky splňovala a výší pojistného požadavky zadavatele dokonce o tři miliony korun přesáhla.

Rovněž odmítnutí námitek firmy bylo podle ÚOHS nezákonné. "Zadavatel měl přezkoumat námitky v plném rozsahu a uchazeči oznámit, zda jim vyhovuje, či nikoliv," uvedl Rafaj.

Podle něj mohl postup Úřadu práce v Mostě podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky, zvláště když v zadávacím řízení po vyřazení společnosti bfz zbyl jen jediný uchazeč.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.9 + 10.5) *

Zpět na přehled