Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Úřad musí znovu řešit zakázku Krásné Lípy, městu vyhověl soud

Úřad musí znovu řešit zakázku Krásné Lípy, městu vyhověl soud

Úřad musí znovu řešit zakázku Krásné Lípy, městu vyhověl soud

18.7.2018 15:32, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj se musí znovu zabývat veřejnou zakázkou na výstavbu kanalizace v Krásné Lípě na Děčínsku. Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl kasační stížnosti města, které od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže dostalo pokutu 150.000 korun. ČTK to dnes zjistila z úřední desky.

NSS zrušil lednový verdikt Krajského soudu v Brně, který pokutu potvrdil, stejně jako předchozí rozhodnutí předsedy úřadu o rozkladu města. V platnosti zůstalo prvostupňové úřední rozhodnutí, případ tak znovu dostane na stůl Rafaj jako předseda úřadu.

Důvody rozhodnutí NSS zatím nejsou známé, na publikování plného znění má soud měsíční lhůtu.

Jde o zakázku z roku 2011. V té době ještě mohly města a obce losem omezovat počet firem, které se o zakázku ucházely. Podle úřadu ale radnice v Krásné Lípě postupovala netransparentně.

Pražská společnost Průmstav před zahájením losování požadovala přidělení nových čísel zájemcům o zakázku. Zadavatel zakázky to firmě neumožnil. Odmítl také kontrolu losovacího zařízení.

Zakázku nakonec získalo Sdružení SaM, ve kterém byly firmy SaM silnice a mosty Děčín a Energie - stavební a báňská a.s. Hodnota zakázky přesahovala 100 milionů korun. Zástupci města v minulosti pochybení popírali.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.6 + 10.9) *

Zpět na přehled