Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOOZ si na pražské radnici vyžádal smlouvy uzavřené s Janouškem

ÚOOZ si na pražské radnici vyžádal smlouvy uzavřené s Janouškem

ÚOOZ si na pražské radnici vyžádal smlouvy uzavřené s Janouškem

13.6.2013 16:31, Zdroj: ČTK

Praha - Policie si podle informací ČTK při dnešním zásahu na pražském magistrátu vyžádala smlouvy uzavřené mezi Prahou a lobbistou Romanem Janouškem. Uvedla to v žádosti, kterou magistrátu předložila. Podle exprimátora Pavla Béma (ODS) ale magistrát nikdy žádné smlouvy s Janouškem neuzavřel.

Policie žádala také doklady k několika zakázkám, mezi nimiž je mimo jiné miliardový tendr na svoz komunálního odpadu. Komando Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) bylo i na úřadu vlády, ministerstvu obrany a dalších místech. Zadrženo je údajně několik lidí.

Policie zasahovala na odboru městského investora pražského magistrátu, který zodpovídá za významné zakázky v řádech desítek miliard korun.

Podle informací ČTK si policie vyžádala dokumenty ke zhruba 15 záležitostem. Jeden z bodů v písemné žádosti, kterou policie předložila, se týkal všech smluv, dokumentů a faktur uzavřených mezi magistrátem a lobbistou Janouškem. Město ale pravděpodobně nemělo smlouvy přímo s Janouškem, ale pouze s firmami, na které mohl být lobbista napojen. Exprimátor Bém (ODS) tvrdí, že magistrát nikdy žádnou smlouvu s Janouškem neuzavřel. "Neexistuje tedy kontrakt, který by policie mohla požadovat, a tím pádem ani získat," sdělil ČTK Bém.

Policisté chtěli podle informací ČTK také doklady k několika zakázkám, mezi kterými byl například tendr na svoz komunálního odpadu, jednu z etap rekonstrukce Karlova mostu a zakázkám na vybudování infrastruktury v městských částech.

"Zástupcům kriminální policie jsme plně k dispozici a již nyní s nimi pracovníci odboru spolupracují na vydání veškerých dokumentů, které si vyžádali. Policie ČR má ze strany magistrátu maximální podporu," uvedl v oficiálním prohlášení magistrát.

Policie podle médií při zásazích na úřadu vlády i jiných místech zadržela bývalého šéfa poslaneckého klubu ODS Petra Tluchoře, někdejšího poslance a ministra zemědělství Ivana Fuksu (ODS) či ředitelku premiérova kabinetu Jana Nagyovou. Policie ani nikdo jiný to zatím nepotvrdil.

Údajně je mezi zatčenými i exšéf Vojenského zpravodajství a nynější ředitel Správy státních hmotných rezerv Ondrej Páleník. Jeho mobilní telefon je, stejně jako mobily Fuksy a Tluchoře, nyní nedostupný. Podle Mladé fronty Dnes zadrželi detektivové i bývalého náměstka ministra zemědělství Romana Bočka.

Média spekulovala také o zatčení někdejšího náměstka ministra zdravotnictví Marka Šnajdra, který ale mezi zadrženými není. Serveru Aktuálně.cz totiž zaslal sms, že je na cestách. Web také napsal, že za akcí jsou stovky hodin odposlechů, které v posledních měsících policie nasadila na lobbistu Romana Janouška.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.7 + 19.8) *

Zpět na přehled