Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zrušil zakázku ministerstva dopravy na zimní údržbu

ÚOHS zrušil zakázku ministerstva dopravy na zimní údržbu

ÚOHS zrušil zakázku ministerstva dopravy na zimní údržbu

10.3.2016 13:52, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zakázku ministerstva dopravy na zajištění zimní a běžné údržby silnic první třídy. Resort upravil zadávací podmínky, ale neprodloužil přiměřeně lhůtu pro podání nabídek, uvedl na svém webu ÚOHS. Reakci ministerstva ČTK zjišťuje.

Ministerstvo zakázku vypsalo loni v březnu. Původně měla platit už od května. To se ale vzhledem ke sporům o zakázku nestalo. ÚOHS zakázku v navrhované podobě zrušil už loni v srpnu, nyní závěr svých podřízených potvrdil i předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Ministerstvo oproti původním zadávacím podmínkám umožnilo prokázání jedné z kvalifikačních podmínek odlišnou formou. Lhůta, v které se uchazeči o zakázku mohli hlásit, ale přiměřeně prodloužena nebyla.

Proti zadávání údržby formou veřejné soutěže vypisované ministerstvem dopravy se stavěly především kraje, které jsou zpravidla zřizovateli místních správ údržby silnic. Loni koncem května otevřenou soutěž na údržbu silnic kritizovali hejtmani na zasedání asociace krajů. Obávali se například o dodržování dojezdových časů záchranářů, policistů a hasičů, pokud by soutěže vyhrály soukromé firmy. Ministerstvo ale tvrdilo, že jsou časy pro odklízení sněhu stanoveny zákonem a součástí výběrového řízení bylo i zostření sankcí, pokud by provozovatel tato pravidla nedodržel.

ÚOHS se zakázkou za 1,3 miliardy zabýval na základě podnětu Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. Protože tendr zrušil ÚOHS, ministerstvo nakonec loni na podzim zadalo bez výběrového řízení menší zakázky na odklízení sněhu a další práce zimní údržby na silnicích prvních tříd za 600 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.3 + 21.2) *

Zpět na přehled