Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zrušil tendr radnice v Litoměřicích na provozovatele MHD

ÚOHS zrušil tendr radnice v Litoměřicích na provozovatele MHD

ÚOHS zrušil tendr radnice v Litoměřicích na provozovatele MHD

28.1.2015 09:48, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil tendr radnice v Litoměřicích na provozovatele místní městské hromadné dopravy. Bylo v něm několik chyb. Závěry svých podřízených nyní potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. Jeho rozhodnutí je pravomocné, zjistila ČTK z webu ÚOHS.

Firmy v soutěži musely doložit, že mají k dispozici vozidla splňující všechny požadavky radnice už v termínu podání nabídek. Jezdit na trasách přitom měly jejich autobusy zhruba o půl roku později. Podle ÚOHS tato podmínka vedla k omezení hospodářské soutěže a mohla podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

Rafaj v rozhodnutí uvedl, že radnice v Litoměřicích si tuto podmínku měla spíše stanovit až ve smlouvě s vybranou firmou. V tendru byly i další chyby, které se týkaly nové linky. Podle Rafaje nebylo zřejmé jak toto hodnotící kritérium souviselo s výběrem ekonomicky nejvýhodnější nabídky.

Radnice v Litoměřicích zakázku vypsala v březnu 2013. Už o tři měsíce později ji ÚOHS pozastavil vydáním předběžného opatření. Definitivně případ uzavřel až nyní. Nový provozovatel městské dopravy měl přitom v Litoměřicích jezdit už loni.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.5 + 19.8) *

Zpět na přehled