Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 24. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zrušil tendr Dašic na opravu kulturního domu

ÚOHS zrušil tendr Dašic na opravu kulturního domu

ÚOHS zrušil tendr Dašic na opravu kulturního domu

10.5.2010 14:35, Zdroj: ČTK

Město Dašice na Pardubicku bude muset znovu vybírat firmu pro rekonstrukci tamního kulturního domu. Veřejnou zakázku radnice za zhruba 20 milionů korun zrušil kvůli pochybení města Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Pokutu úřad městu neudělil, Dašice ale musí zaplatit 30.000 korun jako úhradu nákladů řízení. Město se proti prvostupňovému rozhodnutí antimonopolních úředníků neodvolalo, zjistila ČTK z elektronické databáze ÚOHS.

"Vzhledem k tomu, že uvedená porušení (zákona) není možno napravit jiným způsobem, musel úřad zrušit zadávací řízení veřejné zakázky," uvedl v odůvodnění místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký.

Město chybilo zejména ve dvou věcech. Původně po zájemcích požadovalo, aby uchazeč předložil seznam tří investičních akcí s náklady minimálně 30 milionů korun na jednu stavbu. V průběhu tendru ale tento požadavek Dašice změnily a požadovaly reference o třech stavbách, jejichž cena byla 30 milionů korun dohromady.

"Tím, že zadavatel v průběhu zadávacího řízení výrazně snížil požadavek na prokázání technických kvalifikačních předpokladů, byla zakázka přidělena uchazeči, který původní technické kvalifikační předpoklady nesplnil," uvedl Rudolecký. Vybraná firma - Ermont z Hlinska v Čechách - tak měla být z tendru vyřazena. Předpoklady nesplnilo pět firem, město ale vyloučilo pouze jednu z nich.

Druhého pochybení se Dašice dopustily, když zájemcům o zakázku neumožnily účast při otevírání obálek. Firmám Dašice neoznámily místo a termín otevírání obálek s nabídkami. "Zadavatel svým postupem znemožnil veřejnou kontrolu nakládání s obálkami obsahujícími nabídky při jejich otevírání," uvedl Rudolecký.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1.67, počet hlasů: 6.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (2.7 + 14.8) *

Zpět na přehled