Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zrušil stotisícovou pokutu pro ČEZ Distribuční služby

ÚOHS zrušil stotisícovou pokutu pro ČEZ Distribuční služby

ÚOHS zrušil stotisícovou pokutu pro ČEZ Distribuční služby

18.10.2013 14:53, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil stotisícovou pokutu pro společnost ČEZ Distribuční služby. Úřad původně tvrdil, že firma při uzavírání rámcové smlouvy na průklest stromů a křoví v dosahu distribuční soustavy porušila zákon o veřejných zakázkách. Pokutu ÚOHS zrušil poté, co ČEZ Distribuční služby smlouvu s vítězem tendru vypověděla. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

ČEZ Distrubuční služby uzavřel rámcovou smlouvu s českobudějovickou společnosti Enerwood loni v prosinci. Smlouva měla platit až do konce roku 2020. Nelíbilo se to konkurenční společnosti FORESTER SERVIS, která se obrátila na ÚOHS.

Antimonopolní úřad v postupu ČEZ Distribuční služby našel chyby. Firma nezveřejnila oznámení o zahájení zadávacího řízení, což mohlo podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Původně za to měla zaplatit pokutu 100.000 korun.

Pokutu ÚOHS firmě vyměřil nepravomocně letos začátkem května. ČEZ Distribuční služby ale smlouvu na zakázku ještě tentýž měsíc vypověděla.

"Tím, že zadavatel vypověděl rámcovou smlouvu a uběhla výpovědní doba, tak de facto bylo vyhověno návrhu, ve kterém navrhovatel (FORESTER SERVIS) požadoval uložení zákazu plnění smlouvy," uvedl Rafaj v rozhodnutí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.6 + 24.4) *

Zpět na přehled