Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zrušil pokutu 60.000 korun pro Vejprty za chyby v tendru

ÚOHS zrušil pokutu 60.000 korun pro Vejprty za chyby v tendru

ÚOHS zrušil pokutu 60.000 korun pro Vejprty za chyby v tendru

2.8.2011 11:27, Zdroj: ČTK

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 60.000 korun pro město Vejprty na Chomutovsku za údajné chyby v zakázce na první etapu bezbariérového centra města. Rafaj případ vrátil svým podřízeným, vadilo mu nepřesné stanovení výroku jejich rozhodnutí. ÚOHS původně tvrdil, že město nevyřídilo správně námitky, které podala společnost Skanska. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

Vejprty zakázku vypsaly před rokem. Vybraly společnost Strabag, Skanska se ale proti postupu města odvolala. Napadala například losování v tendru. Firma namítala, že kartičky, které se při losování používaly, byly průhledné. ÚOHS to zamítl, podobně jako další námitky Skansky.

V tendru ale našel několik chyb. Podle původního rozhodnutí ÚOHS Vejprty odmítly námitky Skansky jako opožděné, přestože byly podány ve lhůtě. Uzavřely také příliš brzy smlouvu s vybranou firmou. Při stanovení výše pokuty ale ÚOHS přihlédl k tomu, že vadné vyřízení námitek nemělo vliv na vítěze tendru.

Rafajovi podřízení nyní musí o případných chybách Vejprt znovu rozhodnout. Zpřesnit musí především výrok rozhodnutí, který neobsahoval konkrétní popis skutku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.5 + 21.9) *

Zpět na přehled