Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zrušil 17milionový tendr pražského magistrátu

ÚOHS zrušil 17milionový tendr pražského magistrátu

ÚOHS zrušil 17milionový tendr pražského magistrátu

15.11.2012 22:10, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zakázku pražského magistrátu na sběr a svoz nebezpečného komunálního odpadu. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Rozhodnutí je pravomocné, pražský magistrát se proti němu neodvolal. Magistrát nyní připravuje nové výběrové řízení, kde chce názor ÚOHS zohlednit.

Magistrát má do konce roku platnou smlouvu se společností Pražské služby. "Připravuje se vypsání nové veřejné zakázky na tyto služby, kde bude zohledněn právní názor ÚHOS obsažený v rozhodnutí úřadu v této věci," sdělila ČTK mluvčí pražského magistrátu Tereza Králová. Podle ní ale magistrát nestihne kvůli zákonným lhůtám vybrat do konce roku novou firmu, a proto uzavře s dodavatelem další smlouvu na maximálně půl roku s cenou do 3,5 milionu korun.

Ve zrušeném 17milionovém tendru na sběr a svoz odpadu bylo několik chyb. Podle ÚOHS magistrát jednoznačně nespecifikoval způsob prokázání jednoho z kvalifikačních předpokladů.

"Potenciální dodavatel musí již ze zadávací dokumentace znát požadavky zadavatele na kvalifikaci. Rovněž musí znát, kterými doklady, respektive jakým způsobem, bude nutno kvalifikaci prokazovat," uvedla v rozhodnutí místopředsedkyně ÚOHS Eva Kubišová.

Magistrát také nedodržel zásadu transparentnosti a podstatným způsobem změnil zadávací podmínky v souvislosti s námitkami, které podala společnost A.S.A.

Pražský magistrát vypsal zakázku loni v prosinci. Dnes ÚOHS také zveřejnil rozhodnutí o zrušení tendru na inženýrské práce v souvislosti s propojením Prahy 12 s pražským okruhem. Důvodem bylo netransparentní losování. Praha se proti tomu neodvolala.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.5 + 1.8) *

Zpět na přehled