Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS znovu uložil pokutu 300.000 korun státnímu podniku Lesy ČR

ÚOHS znovu uložil pokutu 300.000 korun státnímu podniku Lesy ČR

ÚOHS znovu uložil pokutu 300.000 korun státnímu podniku Lesy ČR

6.11.2014 10:50, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj znovu uložil pokutu 300.000 korun státnímu podniku Lesy ČR za údajné chyby při výběru dodavatele kancelářského materiálu. Rozhodnutí je pravomocné, zjistila dnes ČTK z webu ÚOHS.

Antimonopolní úřad se zakázkou z roku 2009 zabýval opakovaně. Jeho původní rozhodnutí před dvěma lety zrušil Krajský soud v Brně.

ÚOHS vadilo, že přestože cena zakázky v ročním objemu činila kolem deseti milionů korun, musely mít firmy, které se o tendr ucházely, roční obrat desetinásobně vyšší. Podle antimonopolního úřadu to neodpovídalo druhu, rozsahu a složitosti zakázky.

Státní podnik v minulosti s verdikty úřadu nesouhlasil a tvrdil, že tendr byl plně v souladu s platnými právními předpisy. Lesy ČR příslušné kvalifikační kritérium zdůvodňovaly zejména skutečností, že požadují dodávky pro svých přibližně 100 organizačních jednotek. Dodavatel tedy musí být schopen v krátké době dodat významné množství kancelářského materiálu pro více organizačních jednotek najednou.

Případem se zabýval jak Krajský soud v Brně, tak následně i Nejvyšší správní soud. ÚOHS musel nyní přihlédnout k jejich právním názorům a svoje nové rozhodnutí doplnit. Pokutu ale ponechal stejně vysokou.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.7 + 3.1) *

Zpět na přehled