Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS znovu prozkoumá tendr DPMB na SMS jízdenky

ÚOHS znovu prozkoumá tendr DPMB na SMS jízdenky

ÚOHS znovu prozkoumá tendr DPMB na SMS jízdenky

15.4.2013 09:54, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) znovu prozkoumá tendr brněnského dopravního podniku (DPMB) na provozovatele služby SMS jízdenek. Úřad loni v říjnu zakázku za 25 milionů korun zrušil. Podle předsedy ÚOHS Petra Rafaje v rozhodnutí jeho podřízených byly chyby. Případ jim proto vrátil k došetření. ČTK to zjistila z internetové sbírky rozhodnutí ÚOHS.

Rafaj verdikt svých podřízených zrušil pro nepřezkoumatelnost. ÚOHS na základě nevhodně formulovaného dotazu adresovaného mobilním operátorům nezjistil dostatečně všechny potřebné informace, které k posouzení případu potřeboval.

Podle původního rozhodnutí ÚOHS firmy nemohly splnit požadavky dopravního podniku na zasílání přehledu prodaných elektronických jízdenek za předchozí kalendářní měsíc. DPMB údajně také stanovil netransparentně způsob hodnocení nabídek v dílčím kritériu, které se týkalo komplexnosti nabízených služeb.

Tendr u ÚOHS napadla společnost Dial Telecom, která byla ze soutěže kvůli nesplnění kvalifikačních předpokladů vyřazena. Firma kritizovala hned několik podmínek tendru, které jsou podle ní nesplnitelné.

Společnosti Dial Telecom nejvíce vadila údajná neprůhlednost kritérií tendru. Cena má v hodnocení váhu 45 procent, deset procent je za termín spuštění a ze zbývajících 45 procent rozhodne "kvalita nabídky". Uchazeči tak podle firmy nevěděli, co přesně bude posuzováno.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.0 + 0.0) *

Zpět na přehled