Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS znovu prozkoumá půlmiliardový tendr agentury CzechInvest

ÚOHS znovu prozkoumá půlmiliardový tendr agentury CzechInvest

ÚOHS znovu prozkoumá půlmiliardový tendr agentury CzechInvest

1.3.2013 10:18, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) znovu prozkoumá půlmiliardový tendr vládní agentury CzechInvest z roku 2011 na výběr operátora, který měl malým firmám a živnostníkům poskytovat telekomunikační služby se slevou 60 procent. Předseda ÚOHS Petr Rafaj zakázku vrátil svým podřízeným k došetření. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

Úřad původně rozhodl, že CzechInvest tendr zrušil neoprávněně. Vrátil také do hry o zakázku společnosti Dial Telecom a Vodafone Czech Republic.

Podle aktuálního Rafajova rozhodnutí ve verdiktu jeho podřízených z poloviny loňského roku byly nedostatky. Pochybnosti podle Rafaje panují v otázce, zda byl CzechInvest oprávněný vyloučit nabídku Dial Telecomu nebo ne. Rafajovi podřízení se mají také znovu zabývat vyloučením společné nabídky Telefoniky, ICZ, a.s. a České pošty.

Zlevněné volání mělo malým podnikům dotovat 490 miliony korun unijní Operační program podnikání a inovace. Do výběrového řízení podalo nabídku pět firem: Dial Telecom, GTS Czech, T-Mobile, Vodafone a Telefónica v konsorciu s Českou poštou a společností ICZ. Agentura většinu nabídek vyloučila a tendr následně zrušila.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.8 + 47.7) *

Zpět na přehled