Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS znovu prošetří zakázku Vězeňské služby na volání vězňů

ÚOHS znovu prošetří zakázku Vězeňské služby na volání vězňů

ÚOHS znovu prošetří zakázku Vězeňské služby na volání vězňů

22.5.2017 16:37, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) bude znovu prošetřovat zakázku Vězeňské služby na volání vězňů. V původním rozhodnutí byly chyby. Předseda úřadu Petr Rafaj vrátil případ svým podřízeným, potvrdil ČTK mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Úřad původně zakázal plnění už uzavřené smlouvy s vítězem tendru, což nyní neplatí. Na nové Rafajovo rozhodnutí upozornil server Česká justice.

Mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová dnes webu řekla, že podle vyjádření předsedy ÚOHS úřad nepostupoval v souladu s právními předpisy, zčásti vycházel z vadných podkladů a nesprávně aplikoval relevantní právní normy.

"Napadené rozhodnutí se tedy vrací ÚOHS k novému k projednání," uvedla Kučerová a dodala, že nyní Vězeňská služba volání vězňů, které musí podle zákona zajistit, provozuje podle nově uzavřené smlouvy.

Zakázku na telekomunikační služby, které několik posledních let poskytovala O2, získala loni švédská Telia prostřednictvím společnosti BVfon Czech Telecommunication s výrazně nižší nabídnutou cenou volání. O2 a další neúspěšný uchazeč M-Communications způsob výběru zpochybňují. Upozorňují mimo jiné na to, že cena 1,62 koruny za minutu platí pouze pro volání v ČR, zatímco oni nabídli jednu cenu pro volání v ČR i do zahraničí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (12.8 + 37.7) *

Zpět na přehled