Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zkoumá zakázku na Dobešovy personální audity

ÚOHS zkoumá zakázku na Dobešovy personální audity

ÚOHS zkoumá zakázku na Dobešovy personální audity

24.9.2010 08:57, Zdroj: ČTK

Personální audity, na jejichž základě ministr školství Josef Dobeš (VV) odvolal vrchního ředitele sekce pro čerpání peněz EU Jana Vitulu (TOP 09), zkoumá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Napsal to server Aktuálně.cz. Podnět, který úřad dostal, upozorňuje na to, že ministerstvo zakázku na audit rozdělilo na dvě takzvaně podlimitní zakázky, čímž se vyhnulo řádnému výběrovému řízení.

"Podnět jsme obdrželi a zabýváme se jím, vyžádali jsme si dokumentaci a po jejím prošetření rozhodneme, zda zahájíme ve věci správní řízení," řekl Aktuálně.cz tiskový mluvčí ÚOHS Kristián Chalupa. Ministerstvo podle podnětu zakázku na audit rozdělilo na dvě části. Obě měly shodnou hodnotu 1,95 milionu korun, tedy 50.000 korun pod limitem, na který by ministerstvo muselo vypsat veřejný tendr. První zakázku získala firma OTTIMA, druhou firma Kaufmann & Kaufmann.

Výsledky auditu už dříve zpochybnili zaměstnanci ministerstva školství v otevřené výzvě Dobešovi. Konkrétní výsledky auditu jim prý nikdo neukázal a nikdo nevysvětlil, jaké chyby udělali. Zhruba týden trvající audit podle úředníků nemá valnou vypovídají hodnotu.

Obavy, aby personální změny na ministerstvu neohrozily čerpání peněz na vědecké a vzdělávací projekty, vyjádřila Česká konference rektorů. Podle deníku Lidové noviny ministerstvo už pozastavilo 18 projektů v sekci Výzkum a vývoj pro inovaci za zhruba deset miliard korun. Například Mikrobiologický ústav Akademie věd zatím nedostane dotaci 133 milionů korun na už schválený projekt. Ministerstvo to zdůvodnilo tím, že práce na projektu musí pozastavit kvůli nedostatečnému personálnímu obsazení operačních programů pro čerpání peněz z EU, uvedli zástupci ústavu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.2 + 30.0) *

Zpět na přehled