Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zastavil správní řízení s Českou poštou

ÚOHS zastavil správní řízení s Českou poštou

ÚOHS zastavil správní řízení s Českou poštou

14.8.2017 16:12, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zastavil správní řízení s Českou poštou, které vedl pro podezření ze zneužití její dominance. Státní podnik se zavázal, že ve smlouvách s podateli poštovních zásilek upraví ustanovení týkající se zásilek prvotně podaných u konkurence. Rozhodnutí je už pravomocné, uvedl dnes ÚOHS v tiskové zprávě.

Smlouvy České pošty s podavateli poštovních zásilek obsahovaly ustanovení o informační povinnosti podavatelů o tom, že zásilka byla prvotně podána u jiného provozovatele poštovních služeb. Nesplnění této informační povinnosti pak bylo sankcionováno smluvní pokutou za každý den prodlení a současně smluvní pokutou za každou zásilku, jíž se nesplnění povinnosti týkalo.

Podle úřadu taková plošná forma ochrany ze strany dominantního subjektu mohla znamenat zneužití dominantního postavení.

"Účastník řízení s úřadem od začátku správního řízení spolupracoval a následně navrhl závazky ve prospěch obnovy účinné hospodářské soutěže a odstranění závadného stavu. Úřad navržené závazky spočívající zejména v razantním snížení smluvních sankcí na 100 Kč za každou zásilku, u níž nebyla splněna informační povinnost, shledal dostatečnými a správní řízení zastavil," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.3 + 27.7) *

Zpět na přehled