Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zastavil řízení s MU, pokutu definitivně zrušil

ÚOHS zastavil řízení s MU, pokutu definitivně zrušil

ÚOHS zastavil řízení s MU, pokutu definitivně zrušil

15.5.2017 11:00, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) po šesti letech zkoumání zastavil řízení s Masarykovou univerzitou, které se týkalo zakázky na zhotovení projektové dokumentace pro investiční akce v areálu jejího kampusu. Škola podle úřadu pravidla o veřejných zakázkách neporušila. Předseda ÚOHS Petr Rafaj tak zrušil i pokutu 230.000 korun, kterou letos v únoru vyměřili jeho podřízení, zjistila dnes ČTK z webu ÚOHS.

Univerzita vypsala tendr v roce 2009. Úřad dosud tvrdil, že diskriminačně nastavila technické kvalifikační předpoklady, když se výběrového řízení nemohli účastnit dodavatelé, kteří "nerealizovali zakázku obdobného charakteru, resp. kteří realizovali pouze jednu zakázku financovanou z veřejných prostředků". Podle úřadu postup školy mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

Masarykova univerzita v minulosti tvrdila, že podmínky nastavené ve veřejné zakázce nebyly diskriminační a odpovídaly náročnosti, výši plánované investice a předchozím zkušenostem školy s výstavbou univerzitního kampusu. Škola také uvedla, že vyhlášení veřejné zakázky ještě před jejím vypsáním zkontrolovalo a schválilo ministerstvo školství a žádná pochybení neshledalo.

ÚOHS škole nejdříve uložil pokutu 300.000 korun, pak ji v několika etapách snižoval. Do posouzení případu se zapojil i Krajský soud v Brně a Nejvyšší správní soud. Rafaj nyní dospěl k závěru, že zákon porušen nebyl. "Mám za to, že v daném případě, tj. za daných skutkových zjištění, nebyly naplněny předpoklady pro vyslovení závěru o spáchání správního deliktu," uvedl v rozhodnutí Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.8 + 4.7) *

Zpět na přehled