Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zastavil řízení s ministerstvem vnitra ohledně KIVS

ÚOHS zastavil řízení s ministerstvem vnitra ohledně KIVS

ÚOHS zastavil řízení s ministerstvem vnitra ohledně KIVS

22.7.2013 18:29, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zastavil dvě správní řízení, která vedl s ministerstvem vnitra ohledně miliardového tendru na poskytování telekomunikačních služeb na léta 2013 až 2017. Ministerstvo muselo ale napravit zadávací podmínky. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Vnitro rozhodnutí vítá, v tendru bude pokračovat. Na podzim chystá první kolo elektronických aukcí, které prý přinesou až třicetiprocentní úsporu proti současným výdajům.

ÚOHS vedl dvě řízení na návrh Českých Radiokomunikací a společnosti ha-vel internet. První z nich je už pravomocné, v druhém případě rozhodl ÚOHS před několika dny. "Zadavatel provedl nápravu zadávacích podmínek, aby nedocházelo k diskriminaci potenciálních dodavatelů. Případný rozklad proti tomuto rozhodnutí nebyl ÚOHS dosud doručen," uvedl bez bližších podrobností Rafaj.

Pokud se firma neodvolá, bude moci ministerstvo pokračovat v soutěži na takzvanou komunikační infrastrukturu veřejné správy (KIVS) a uzavřít rámcové smlouvy.

"Na základě rozhodnutí ÚOHS tedy můžeme pokračovat v transparentním výběru dodavatelů telekomunikačních služeb pro státní správy a díky maximální otevřenosti umožnit se do aukcí zapojit i malým alternativním operátorům," řekl ČTK mluvčí vnitra Jiří Korbel.

Při vypsání zakázky loni v srpnu vnitro uvádělo, že poprvé využije takzvaný dynamický nákupní systém, což znamená, že během čtyřletého období se budou moci o jednotlivé menší zakázky ucházet stále nové firmy, které splní předem stanovená kritéria. Systém podobný aukcím by prý měl uspořit několik set milionů korun.

Právě v něm byl ale podle předchozích vyjádření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zásadní problém, který by mohl znepřístupnit zakázky KIVS pro řadu uchazečů. Ministerstvo se v souvislosti s KIVS potýkalo s problémy už dříve. V prosinci 2010 vyhlásilo zakázku na nové kontrakty na KIVS, smlouvy měly být na 18 měsíců v hodnotě přes 1,6 miliardy korun. Původní kontrakty končily k předloňskému 28. březnu. Kvůli prodlevám úřad uzavřel s dodavateli přechodné prováděcí smlouvy, jimiž se platnost původních postupně prodloužila o rok.

Antimonopolní úřad předloni v červnu zadávací řízení zakázky kvůli porušení zákona zrušil. Vnitro pak vypsalo nový tendr v hodnotě sedmi miliard korun. I tím se měl zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, ministerstvo však zakázku v prosinci zrušilo samo.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.0 + 28.7) *

Zpět na přehled