Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zastavil řízení s dovozcem nákladních aut Volvo Group

ÚOHS zastavil řízení s dovozcem nákladních aut Volvo Group

ÚOHS zastavil řízení s dovozcem nákladních aut Volvo Group

9.8.2019 11:24, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zastavil správní řízení s dovozcem nákladních aut Volvo Group Czech Republic. Zabýval se tím, zda automobilka nezneužila dominantní postavení na trhu s originálními náhradními díly pro nákladní auta značky Renault. Firma se zavázala, že upraví výši slev pro nezávislé opravny na odběr náhradních dílů, uvedl v tiskové zprávě předseda ÚOHS Petr Rafaj.

"Výše slev, kterou Volvo nastavilo některým nezávislým opravnám, zejména těm, které do konce roku 2014 působily jako jeho autorizovaní partneři, vzbuzovala dle předběžných zjištění úřadu obavy z toho, že by mohla být snížena jejich konkurenceschopnost a mohla tak být omezena jejich činnost," uvedl Rafaj.

Volvo s antimonopolním úřadem během správního řízení spolupracovalo a navrhlo závazky k odstranění obav a řešení situace. "ÚOHS dospěl k závěru, že navržené závazky vedou ke zlepšení konkurenceschopnosti nezávislých opraven na trhu, a jsou proto dostatečné," řekl Rafaj.

Firma Volvo Group je součástí globální firmy Volvo Trucks, která je jedním z největších výrobců nákladních aut na světě. Česká pobočka je výhradním dovozcem značek Volvo a Renault, vznikla v roce 1997. V Česku měla podle výroční zprávy za předminulý rok 15 vlastních servisů. Prodeje se pohybovaly v minulých letech okolo 700 vozů a tržby činily 6,2 miliardy korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.9 + 7.1) *

Zpět na přehled