Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zamítl odvolání PREdistribuce proti zákazu plnění smlouvy

ÚOHS zamítl odvolání PREdistribuce proti zákazu plnění smlouvy

ÚOHS zamítl odvolání PREdistribuce proti zákazu plnění smlouvy

27.7.2017 10:43, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zamítl odvolání společnosti PREdistribuce proti zákazu plnění smlouvy, kterou uzavřel pražský magistrát s firmou na zajištění fungování veřejného osvětlení. Potvrdil tak závěry svých podřízených z dubna, vyplývá z webu ÚOHS.

Praha smlouvu se společností PREdistribuce uzavřela koncem loňského roku bez předchozího zveřejnění oznámení o výběrovém řízení. Smlouva byla navíc uzavřena na dobu neurčitou bez stanovené rozvazovací podmínky, z níž by bylo zřejmé, kdy bude dohoda rozvázána. ÚOHS uložil městu zákaz plnění smlouvy s šestiměsíčním odkladem.

Chyby pražského magistrátu našel ÚOHS i v dalších tendrech souvisejících s osvětlením. Týkají se například záměru svěřit zakázku v režimu in house, tedy bez výběrového řízení. ÚOHS také uložil zákaz plnění smlouvy městskou firmou TRADE CENTRE PRAHA (TCP), kde byla uzavřena smlouva v takzvané blokační lhůtě, tedy v době, kdy se tak nemělo stát.

Provoz pražského osvětlení provázejí potíže řadu let. Smlouva z roku 2008 skončila před několika lety a radní ji opakovaně prodlužovali bez výběrového řízení. Šlo o zakázky za stovky milionů korun. Politici směřovali k otevřené miliardové soutěži, z níž měl vzejít trvalý správce osvětlení. Připravovaný tendr z roku 2013 ale nakonec zrušili, mimo jiné kvůli výtkám ÚOHS.

Město chtělo původně smlouvu s Eltodo prodloužit, dokud nebude TCP schopná lampy obhospodařovat sama. Podle analýz by za služby mělo platit kolem 80 milionů Kč, nabídka firmy ale byla podle dřívějšího vyjádření radního pro majetek Karla Grabeina Procházky (ANO) nad možnosti města.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.8 + 11.8) *

Zpět na přehled