Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zamítl návrhy dosavadního provozovatele registru vozidel

ÚOHS zamítl návrhy dosavadního provozovatele registru vozidel

ÚOHS zamítl návrhy dosavadního provozovatele registru vozidel

11.8.2015 10:17, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl návrhy dosavadního provozovatele problematického registru vozidel, firmy ICZ, na pozastavení nového tendru na tříletý provoz registru. Správní řízení ale zatím neuzavřel, řekl ČTK předseda úřadu Petr Rafaj. V tendru údajně zvítězila podle dřívějších informací společnost O2.

ICZ se na ÚOHS obrátila v červenci. ÚOHS zamítl dva její návrhy na vydání předběžného opatření. V jednom případě firma navrhovala pozastavení zadávacího řízení, podala i návrh na nařízení předběžného opatření spočívajícího v uložení zákazu uzavřít smlouvu s vítězem. "Správní řízení v této věci pokračuje. Rozhodnutí bude vydáno ve lhůtě zcela v souladu se zákonem," uvedl Rafaj.

Registr vozidel opakovaně zkolaboval v létě 2012 a poté se řadu měsíců potýkal s problémy a byl pomalý. Podle informací ČTK v novém tendru zvítězila společnost O2 s cenou zhruba 40 milionů korun za celé tříleté období. To představuje úsporu proti očekávaným cenám. Ministerstvo původně očekávalo, že jej provoz registru za tři roky vyjde na 140 milionů korun, což je zhruba totožná cena, jakou platí dosud. Operátor O2 už v nyní s elektronickými registry dopravního resortu pracuje a zajišťuje pro ně datový přenos.

Součástí smlouvy má být i vylepšení systému a zajištění školení úředníků k snazšímu přechodu na nové funkce, které bude registr mít. "Potřebujeme vylepšit některé funkce registru a zajistit spolehlivý provoz. Za samozřejmé považuji, že chceme odpovídající službu koupit co nejvýhodněji," uvedl při vypsání zakázky ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Centrální registr vozidel vyřizuje žádosti spojené s přihlašováním a odhlašováním automobilů. ICZ nahradil dřívějšího provozovatele registru, firmu ATS Telcom. Ta systém spravovala od léta 2012, kdy registr přešel pod ministerstvo dopravy. Komplikovaný přechod z jednoho úřadu na druhý způsobil dlouhé fronty žadatelů o změny v registru na přepážkách.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.5 + 24.1) *

Zpět na přehled