Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zamítl návrh pozastavení čtyřmiliardového tendru SŽDC

ÚOHS zamítl návrh pozastavení čtyřmiliardového tendru SŽDC

ÚOHS zamítl návrh pozastavení čtyřmiliardového tendru SŽDC

13.2.2018 10:11, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl návrh na vydání předběžného opatření ve více než čtyřmiliardové zakázce na výstavbu čtvrtého železničního koridoru v úseku Sudoměřice - Votice. Vydání předběžného opatření požadovala společnost Strabag, která tendr Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) napadla. Chtěla, aby ŠZDC nemohla podepsat s vítězem smlouvu. ČTK to dnes řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda, dodal, že správní řízení ale dál pokračuje.

"Předběžné opatření bylo sice zamítnuto, nicméně zadavatel nemůže uzavřít smlouvu, neboť běží blokační lhůta 60 dní od zahájení správního řízení před ÚOHS," uvedl Švanda. Pokud úřad věc do 60 dní nerozhodne, teoreticky tak ještě podle Šandy může předběžné opatření nařídit.

Strabag v tendru skončil druhý za vítěznou brněnskou společností OHL ŽS, která nabídla nejnižší cenu 4,378 miliardy korun. OHL ŽS stavěla i navazující úsek z Tábora do Sudoměřic.

Strabag tvoří sdružení se Subterrou a Eurovií. Sdružení podalo námitku i na Správu železniční dopravní cesty, ta ji však zamítla, uvedl už dříve server zdopravy.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.3 + 22.9) *

Zpět na přehled