Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS zakázal uzavřít smlouvu na odbavovací systém na Liberecku

ÚOHS zakázal uzavřít smlouvu na odbavovací systém na Liberecku

ÚOHS zakázal uzavřít smlouvu na odbavovací systém na Liberecku

10.4.2019 13:54, Zdroj: ČTK

Brno - Koordinátor veřejné dopravy v Libereckém kraji KORID LK nesmí uzavřít smlouvu s vítězem tendru na nový odbavovací systém. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) byly zadávací podmínky v rozporu se zásadou transparentnosti a nebyl jednoznačně vymezený způsob určení nového dodavatele v průběhu plnění zakázky, vyplývá z rozhodnutí ÚOHS zveřejněném na webu. Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj zamítl podaný rozklad a rozhodnutí je tak pravomocné. Ještě loni na podzim bylo ambicí zadavatele zahájit fungování nového systému v první polovině letošního roku.

ÚOHS se případem zabýval na podnět vsetínské firmy EM TEST, která je právě jedním z poskytovatelů softwarových a odbavovacích systémů pro dopravu. V návrhu uvedla, že zadavácí podmínky jí a případně dalším firmám znemožnily podat nabídku. Zakázka měla hodnotu téměř 50 milionů korun. Úřad se ztotožnil s námitkou navrhovatele, že Korid jednoznačně nevymezil podmínky pro změnu dodavatele v průběhu plnění zakázky.

Nové odbavovací zařízení mělo fungovat jak ve vozidlech veřejné dopravy zapojených do integrovaného systému IDOL, tak v předprodejních kancelářích. Mělo nahradit zhruba deset let starý systém, který již neumožňoval další technický rozvoj a nemohl reagovat na současné trendy, kdy je možné koupit si předplatní jízdenku bez návštěvy kamenné pobočky či koupit si jízdenku pomocí bezkontaktní platební karty či chytrého telefonu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.1 + 15.3) *

Zpět na přehled