Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 18. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS začal zkoumat majetkové změny ve společnosti Citelum

ÚOHS začal zkoumat majetkové změny ve společnosti Citelum

ÚOHS začal zkoumat majetkové změny ve společnosti Citelum

20.3.2017 10:08, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal zkoumat majetkové změny ve společnosti Citelum, která se zabývá instalací a montáží veřejného osvětlení. Nově ji má vlastnit kromě společnosti ČEZ také firma Eltodo, vyplývá z webu ÚOHS. Rozhodnout o povolení transakce by měl úřad do poloviny dubna.

Antimonopolní úřad zahájil správní řízení minulý týden. Zabývat se bude oblastí projektování, instalací a montáží veřejného osvětlení, provozu, řízení a údržby systémů veřejného osvětlení ve městech a obcích a projektování a elektromontáží v energetice.

Podle ekonomické databáze Prodata Citelum dosud vlastnila z 52 procent společnost Citelum S.A., ČEZ měl zbývajících 48 procent. ČEZ má nově Citelum kontrolovat společně s Eltodem, které se zabývá obdobnou činností.

Hlavním předmětem podnikání společnosti Citelum je přenesená správa veřejného osvětlení spolu s poskytováním elektroinstalačních prací, služeb a výkonů v souvislosti s provozováním světelných sítí. V roce 2015 měla firma výnosy kolem 30 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.9 + 34.9) *

Zpět na přehled