Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS začal řešit tendr hradeckého kraje na autobusové dopravce

ÚOHS začal řešit tendr hradeckého kraje na autobusové dopravce

ÚOHS začal řešit tendr hradeckého kraje na autobusové dopravce

12.6.2019 12:50, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil v pondělí správní řízení ve věci tendru Královéhradeckého kraje na autobusové dopravce pro roky 2020 až 2030. Návrh k ÚOHS dala společnost Autobusová doprava Podbořany. ČTK to řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Informaci přinesl server zdopravy.cz. Zakázka je s odhadovanou cenou 7,7 miliardy korun největší v historii kraje. Nabídky do ní v polovině května podalo devět firem. Vyjádření kraje ČTK zjišťuje.

Autobusová doprava Podbořany napadla zadávací podmínky zakázky. Námitku proti nim nejprve podala Královéhradeckému kraji, který ji na konci května zamítl. Firma se pak obrátila na ÚOHS. Kraj může v tendru pokračovat, ale nesmí uzavřít smlouvu s vybranými uchazeči.

Autobusová doprava Podbořany podle zdopravy.cz nabídku do tendru nepodala. "Kdysi jsme v Královéhradeckém kraji jezdili, rádi bychom se tam vrátili. Podmínky byly nastaveny ale tak, že pro menší firmy nebylo možné se zúčastnit," řekla serveru bez detailů jednatelka firmy Radka Janáčková.

ÚOHS může zadávací řízení zrušit nebo návrh firmy zamítnout a správní řízení zastavit. Kraj a firma by pak mohly podat rozklad k předsedovi ÚOHS. V dubnu ÚOHS takto zrušil tendr Zlínského kraje na autobusové dopravce. Výsledky zakázky tam napadla dopravní společnost BusLine LK, která se tendru neúčastnila.

Královéhradecký kraj tendr na dopravce pro zajištění dotované linkové dopravy kraj vypsal loni na konci října. Zakázka je rozdělena na osm oblastí. Soutěží se o dopravu na Broumovsku, Náchodsku, Novoměstsku, Rychnovsku, Trutnovsku, Královédvorsku, Hradecku a Jičínsku. Zajištění dopravy má přesah i na území sousedních krajů.

Kraj předpokládá, že po vyhodnocení tendru budou mít vítězné firmy na přípravu zahájení dopravy zhruba rok. Vlastní plnění zakázky by mělo začít od změny jízdních řádů v září 2020. Referenční rozsah výkonu dopravy kraj stanovil na 18,4 milionu autobusových kilometrů ročně. Zakázka počítá s nasazením 248 autobusů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (10.1 + 49.0) *

Zpět na přehled