Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 22. 4. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS začal řešit nákup Bauer Media v ČR a na Slovensku Mafrou

ÚOHS začal řešit nákup Bauer Media v ČR a na Slovensku Mafrou

ÚOHS začal řešit nákup Bauer Media v ČR a na Slovensku Mafrou

10.10.2018 15:36, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se začal zabývat nákupem vydavatelství Bauer Media v Česku a na Slovensku společností Mafra, která patří do koncernu Agrofert. Z internetových stránek úřadu vyplývá, že se bude obchodem zabývat ve zjednodušeném řízení. Obchod obě společnosti oznámily v úterý.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti vydávání časopisů a prodeje inzertního prostoru v nich a provozování internetových portálů a prodeje inzertního prostoru on-line. Rozhodnutí ve výše uvedené věci dosud nebylo vydáno," stojí v oznámení antimonopolního úřadu na webu.

Bauer Media v ČR vydává časopisy pro ženy, programové časopisy, časopisy o životním stylu, bulvární časopisy a také například křížovky a motoristické časopisy. Na trhu volnočasových časopisů má zhruba třetinový podíl. Do jeho portfolia patří 30 časopisů, jsou mezi nimi například Rytmus života, Cosmopolitan, Chvilka pro tebe nebo Žena a život. Loni podle výroční zprávy prodala spolu s dceřinou společností Bauer Media Praha přes 43 milionů výtisků auditovaných časopisů, které si četlo 3,4 milionu lidí. Firma byla loni v zisku 152 milionů korun s čistým obratem 702 milionů korun.

Mafra vydává například deníky Lidové noviny nebo Mladá fronta Dnes a provozuje také weby Lidovky.cz a iDNES.cz. Majitelem Agrofertu byl premiér Andrej Babiš (ANO), loni v únoru jej převedl do svěřenských fondů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.3 + 23.2) *

Zpět na přehled