Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 24. 4. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS začal posuzovat vstup investora do pečovatelských center

ÚOHS začal posuzovat vstup investora do pečovatelských center

ÚOHS začal posuzovat vstup investora do pečovatelských center

20.4.2017 13:46, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se začal zabývat majetkovým vstupem společnosti UNICAPITAL Healthcare do sítě specializovaných center pro nemocné Alzheimerovou chorobou. Konkrétně do společnosti Alzheimer centrum pp a Alzheimercentrum Admin, kterou dosud vlastnili napůl Jaroslava Jůzová a Aleš Kulich. Vyplývá to z oznámení na webu ÚOHS.

ÚOHS bude posuzovat oblast poskytování sociálních služeb a komplexní ošetřovatelské péče osobám trpícím Alzheimerovou chorobou a ostatními druhy demencí. Rozhodnout o povolení fúze by měl do měsíce. Podle oznámení budou Kulich, Jůzová a UNICAPITAL Healthcare Alzheimer centra kontrolovat společně. Přesné podíly úřad nezveřejňuje. Transakce se týká i Alzheimercentra Slovakia.

Alzheimerova choroba je postupující, degenerativní onemocnění, které ničí mozek. Provází je porucha myšlení, paměti i úsudku. Nemocný ztrácí paměť i běžné návyky, schopnost orientace v čase a prostoru, přestává být schopen komunikace i samostatného pohybu, nepoznává své blízké.

Alzheimercentrum provozuje devět center po republice. Koncem loňského roku firma uváděla, že jejich počet chce ještě navýšit.

Alzheimerovu nemoc má 140.000 Češek a Čechů a se stárnutím nemocných přibývá. V roce 2050 jich může být v ČR 225.000. Ve zdravotnických a sociálních zařízeních se léčí minimum, tři čtvrtiny jsou v péči rodin, kterým se dostává jen velmi malé nebo žádné pomoci.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.5 + 27.8) *

Zpět na přehled