Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS: Vinařská škola chybovala v tendru na moštárnu

ÚOHS: Vinařská škola chybovala v tendru na moštárnu

ÚOHS: Vinařská škola chybovala v tendru na moštárnu

6.3.2016 08:46, Zdroj: ČTK

Valtice (Břeclavsko) - Střední vinařská škola Valtice chybovala ve výběrovém řízení na výstavbu moštárny ve svém areálu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zakázku zrušil. Jeho rozhodnutí je pravomocné, zjistila ČTK z webu úřadu. Škola se podle její ředitelky podřídí rozhodnutí úřadu.

Škola chybovala, když zakázku nerozdělila na část týkající se samotné výstavby moštárny a na část týkající se dodávky technologie na zpracování ovoce. Podle úřadu rozdělení zakázky na tyto dvě části nic nebránilo a škola svým postupem omezila okruh firem, které se mohly o zakázku ucházet.

"Zadavatel z účasti v zadávacím řízení nepřímo vyloučil ty dodavatele, kteří by mohli plnit pouze stavební část předmětné veřejné zakázky, ale ne dodávky technologie," uvedl v rozhodnutí místopředseda ÚOHS Josef Chýle. Podle něj se tendru nemohly účastnit ani firmy, které dodávají technologie na zpracování ovoce, ale nejsou schopné dělat stavební práce.

Ředitelka školy Ivana Machovcová ČTK řekla, že rozhodnutí ÚOHS je komplikací, která se nedala očekávat. Verdiktu se ale podřídí a vypíše dva nové tendry, jeden samostatně na stavbu a druhý na technologie. Dohromady objem zakázek vyjde asi na osm milionů korun. Plán je, aby moštárna stále ještě letos, uvedla ředitelka.

Škola zakázku vypsala loni. Moštárnu chce přistavět k objektu pálenice, na zpevněné ploše v místě dříve ubourané stáje. Až bude hotová, bude moštárna provozovaná jako pěstitelská.

Střední vinařská škola ve Valticích je jedinou školou svého druhu v republice. Nedávno ji navštívil prezident Miloš Zeman, kterému studenti pokládali předem připravené otázky, které jim rozdala učitelka. Škola pak čelila ostré kritice.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.5 + 11.9) *

Zpět na přehled