Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS: V tendru na elektronické náramky pro vězně byly chyby

ÚOHS: V tendru na elektronické náramky pro vězně byly chyby

ÚOHS: V tendru na elektronické náramky pro vězně byly chyby

9.6.2017 11:24, Zdroj: ČTK

Brno - V tendru Probační a mediační služby na elektronické náramky pro vězně byly chyby. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil posouzení nabídky vybrané firmy, důvodem byl netransparentní postup. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán rozklad.

Řízení bylo zahájeno na základě návrhu, který zpochybňoval postup zadavatele ve vztahu k posouzení mimořádně nízké nabídkové ceny, kterou obsahovala nabídka vybrané firmy. Sám zadavatel si nechal z tohoto důvodu části nabídky zdůvodnit.

Probační a mediační služba, která spadá pod ministerstvo spravedlnosti, podle ÚOHS chybovala tím, že chtěla odůvodnění pouze některých dílčích položek nabídky. "Pro výši celkové nabídkové ceny byly podstatné i položky další, o které se zadavatel nezajímal, avšak bez jejichž odůvodnění nemohl uzavřít, že ze strany dodavatele došlo k odůvodnění existence mimořádně nízké nabídkové ceny," uvedl Rafaj.

Probační a mediační služba podle něj zároveň transparentně nevysvětlila, že posuzovala nabídku vybraného uchazeče ve vztahu k předmětu veřejné zakázky, jak stanoví zákon.

Úřad svým rozhodnutím nezrušil celé zadávací řízení, ale pouze určité úkony související s posouzením nabídky vybraného uchazeče. "Je tedy na zadavateli, aby tuto nabídku nyní posoudil znovu, tentokrát však již transparentním způsobem," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.4 + 44.6) *

Zpět na přehled