Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 26. 5. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS už nezkoumá zakázku na náramky pro vězně

ÚOHS už nezkoumá zakázku na náramky pro vězně

ÚOHS už nezkoumá zakázku na náramky pro vězně

8.8.2017 12:14, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil správní řízení, které vedl kvůli zakázce na náramky pro vězně. Udělal to poté, co Probační a mediační služba, která zakázku zadává, zrušila některé své kroky v tendru, které ÚOHS kritizoval. Vyplývá to z vyjádření ÚOHS pro ČTK. Mezitím Probační a mediační služba znovu vybrala za vítěze společnost SuperCom.

ÚOHS začátkem června zrušil první výběr vítěze zakázky. Důvodem bylo netransparentní posouzení mimořádně nízké nabídkové ceny ze strany zadavatele. Probační služba se proti tomu odvolala, následně ale úkony, které provedla, sama zrušila. ÚOHS tak svoje přechozí rozhodnutí zrušil pro bezpředmětnost, což je standardní krok v podobných případech. Svoje rozhodnutí zatím nezveřejnil.

Server Česká justice dnes uvedl, že Probační a mediční služba mezitím znovu vybrala v druhém kolem jako vítěze společnost SuperCom. Jeden uchazeč už proti rozhodnutí podal stížnost na ministerstvu. "Lhůta pro podání námitek skončila 7. srpna 2017, tedy v pondělí. Námitku jsme obdrželi od jednoho uchazeče. Nyní běží lhůta deset dní na její vypořádání," řekl server Jakub Říman z tiskového odboru ministerstva spravedlnosti. Na ÚOHS zatím žádná nová stížnost nedošla.

Elektronické náramky mají nepřetržitě sledovat výkon trestu domácího vězení namísto nynějších namátkových kontrol probačních úředníků. Ministerstvo se o zavedení monitoringu snaží dlouhodobě, několik předchozích tendrů však zrušilo, naposledy proto, že nepřišla žádná nabídka.

Aktuální veřejnou zakázku s předpokládanou cenou 100 milionů korun bez DPH vypsala probační služba loni v únoru. Vítěz vzešel ze soutěžního dialogu s šesti zájemci. Ministr Robert Pelikán (ANO) po roce oznámil, že pořízení zařízení a šestiletý provoz monitorovacího centra od SuperComu vyjde stát na 93 milionů korun. Rozhodujícím kritériem výběru vítěze byla právě nabídnutá cena.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.7 + 39.9) *

Zpět na přehled